İskenderun Belediye başkan adayı Mete Aslan,kendisine yıkımcı diyenlere açıklama yaptı

İskenderun Belediye başkan adayı Mete Aslan Mimarlar Odasını ziyaret ederek kendisine yıkımcı diyenlerin yasa dışı inşaat ve yapılarını yıktığı için bu tabiri kullandıklarını ifade etti. Oda başkanı Koray tanın ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte sohbet eden Mete Aslan’a mimarlar odasının bu tutum ve davranışından dolayı teşekkür ettiğini söylediler.

Belediye başkanlığı döneminde her zaman bilirkişilerin görüşünü aldığını ifade eden Mete Aslan, “Yeni dönemde bana gelen her projeyi Mimarlar Odası ile ortak istişareler sonucu onaylayacağız. Kaçak yapılara veya yasal olmayan şekilde yapılan yapılar asla izin vermedim vermem de. Sizlerden ricam da size gelen ve en ufak bir yasal olmayan bir şey gördüğünüzde buna izin vermemenizdir” dedi.

Mimarlar Odası Başkanı Koray Tanın ise şahit olduğu bir anısını anlatırken, “Bir gün belediye başkanı ziyaretimde başkan bey yıkılacak yerler ile ilgili talimat veriyordu. 3 yer vardı ve yasal olmayan bir durum vardı. Kendi amcakızının yeri de bunların arasındaydı. Mete başkan önce kendi amca kızının yerinden yıkımın başlaması talimatını vermişti. Bu beni çok etkilemişti. Kendi akrabasına bile taviz vermeyecek bir başkan olduğunu biliyoruz. Yeni dönemde de kendisine başarılar diliyoruz. Bu konuda Mete Aslan’ın tutumunu da destekliyoruz” dedi.

1 YORUM

 1. Yeni çıkan imar affı ülkemize ve vatandaşlarımıza yapılan en büyük haksızlıktır! Uygunsuz inşaat yapanlar mukafatlandırılıyor ve kanunlara uyup ülkeye faydalı olmak isteyenler cezalandırılıyor!
  Komşum terasınının duvarlarını kapatarak teras katında yeni bir daire oluşturdu ve benim terasa gelen gün ışığını ve güneş ışınlarını kapatarak engelledi! İmar affı yasası ile bunu yapan mükafatlandıyor! Bunun hak ve hukuksal hir bir açıklaması ve doğru yanı yoktur ve olamaz. Her zaman eğriye eğri ve doğruya doğru dememiz lazım! Bunu yapmazsak gelecek nesillerimize ve ülkemize çok büyük bir kötülük yapmış oluruz.

  Sayın Mete Aslan kendi başkanlık döneminde İskenderun sahilinde ve diğer yerlerde kaçak yapıları yıktırarak bütün vatandaşlara açık bir sahil sağladı ve halkın çoğunluğunun takdirini kazandı. Şehri temizledi, kaldırımları düzenledi.
  Sadece kendi çıkarlarını düşünen kişiler sayın Mete Aslan’a yıkımcı diyorsa, hemen aynaya baksın ve bu haksız suçlama ile ülkeyi ve kendi şehirlerini nasıl ihanet ettiklerini anlasın!

  Son 8 yılda İskenderun harabe bir hale geldi!
  Bu dönemde İskenderun’u yönetenlerin başarısızlıklarından utanmaları gerekir fikrindeyim!

  Yeni seçilecek belediye başkanına şimdiden başarılar dilerim!

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here