Hatay’da 2.142 araç sürücüsüne idari para cezası uygulandı

Trafiğin Denetlenmesi ve Düzenlenmesine Yönelik Olarak Yürütülen Çalışmalar Kapsamında;

Hatay genelinde trafik akışının denetlenmesi ve düzenlenmesi kapsamında trafik ekipleri tarafından 18 – 24 Şubat 2019 tarihleri arasında yapılan denetim ve kontrollerde;

► 13.705 araç kontrol edilmiş,

► Kusuru tespit edilen 2.142 araç sürücüsüne idari para cezası uygulanmış,

► 18 motosiklet trafikten men edilmiş,

► 483 okul servis aracı kontrol edilmiş, 4 okul servis aracına para cezası tatbik edilmiş,

► Meydana gelen 107’si yaralanmalı, 63’ü maddi hasarlı trafik kazaları ile toplam 170 trafik kazası meydana gelmiştir. Trafik kazaları neticesinde 80 vatandaşımız ise yaralanmıştır.

► Ayrıca alkollü araç kullandığı tespit edilen 51 araç sürücüsünün sürücü belgesine geçici olarak el konulmuş, 1.00 promilin üzerinde alkollü olduğu tespit edilen 12 sürücü hakkında gerekli adli işlemler başlatılmıştır.

1 YORUM

  1. Çok sükür, sayılarda pozitif yönde bir gelişme var. Trafik ile ilgili görevlilerimizi candan gönülden tebrik ederim. Son yıllarda gerçekten çok harika ve takdire değer kontroller yapılıyor ve suçlulara hak ettikleri cezalar yazılıyor.

    Bir konuya dikkat çekmek istiyorum: Biz vatandaşlara örnek olması gereken yöneticiler, devlet adamları, sultan v.s. trafik konusunda kurallara uymuyorsa, onlara 10 misli daha fazla ceza yazmak gerekir!

    Biz vatandaşa örnek olması gereken yöneticilerimiz gereksiz yere (mecbur olmadıkça) fors ve hava atmak için trafik kurallarını ihlal ederse onların yüzüne tükürmek gerekir fikrindeyim!

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here