Demokrat Parti Belediye Başkan adayı Mete Aslan, “Cırtıman’da büyük sevgi gösterileriyle karılandı”

Seçim çalışmaları kapsamında mahalle toplantılarına başlayan Demokrat Parti Belediye Başkanı adayı Mete Aslan, “Cırtıman’da büyük sevgi gösterileriyle karılandı. Belediye Meclis Üyesi adayı Ufuk Önel’in tertip ettiği toplantıda Mete Aslan’a gösterilen ilgi büyük yankı uyandırdı.
Seçimlerde İskenderun’un bir gün daha zaman kaybetmemesi için yola çıktığını ifade eden Mete Aslan yerel ve genel konulara değindi. Ziyaret öncesi çocukların Mete Aslan yazılı tişörtlerle karşıladıkları Mete Aslan, “Artık 10 yıldan bu yana Cırtıman’a ne yapıldı soruyorum size. 15 yılda İskenderun’a hizmetlerimiz dışında Cırtıman’a da büyük hizmetlerimiz oldu. Şimdi gelinen noktada görüyorum ki gelinen noktadan rahatsızsınız” dedi.
Ülkenin beka sorunu olmadığını, iktidar partisini yanlış dış politikalar nedeniyle bugün bu olumsuzlukları yaşadıklarını da ifade eden Mete Aslan, “Ben ABD’yi veya Rusya’yı buraya davet etmedim. Suriye’de olalar yüzünden sıkıntıyı biz çekiyoruz. Güneydoğu’da mülteciler yerleşirken bu noktaya geleceğimiz belliydi. Şimdi de Suriyelilerin bu bölgeyi kuşatmasına seyirci kalıyoruz” dedi.

Kendisinin ışında iki adayın daha olduğunu söyleyen Mete Aslan şunları söyledi, “İki iyi insan daha var. Kişiliklerine lafım yok. Ama ben ne kadar doktorluk yapabilirsem o da o kadar belediyecilik yapar. Ya da ben ne kadar fabrikatör olabilirsem o da o kadar belediyeci olur. Bırakalım herkes kendi işini yapsın. Patilerin genel başkanları ittifak yaparken sizlere sormadılar. İki adayı seçerken de sormadılar.. İttifak dediler seçmene zorla dayattılar. Biz de dedik ki dayatma ve ısmarlama adaylar olacağına İskenderun’un bildiği İskenderun’un istediği adayla bu şehir yönetilsin. O yüzden İskenderun ittifakını kurduk ve karşınıza çıktık. İskenderun’un kaderini tayin etmek için maceraya gerek yok. İşte ben geldim. Bu işi de ben yaparım “dedi.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here