Amik Ovamız Hala Sular Altında

CHP Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir sular alıntı kalan Amik Ovasında incelemelerde bulundu.
İnceleme esnasında yaptığı açıklamada Tokdemir şöyle dedi:
‘‘Hatay’da etkili olan yoğun yağış Tahtaköprü Barajında su seviyesinin yükselmesine neden oldu. Yoğun yağış ve baraj kapaklarının açılmasıyla Amik Ovamız da sular altında kaldı, tarım arazilerini ve evleri su bastı. Daha önce TBMM gündemine de taşıyarak afet kapsamına alınması talep ettiğimiz bu hassas konuda halen bölgemiz afet bölgesi kapsamına alınmış değildir.
Bu afetten önemli derecede etkilenen Reyhanlı’ya bağlı Karacanlık ve Kumtepe Mahallelerimizde bir bölümü ekili, binlerce dekar tarım arazisi de sular altında kalan bölgemizde muhtarlarımız Mehmet Güvenç ve Hasan Kaçar İle bölgedeki durumu ancak traktör vasıtasıyla detaylı inceleyebildik. Yetkililerimizle iletişime geçerek durumun ve mağduriyetin ehemmiyetini bildirerek acilen önlem alınmasını talep ettik.
Hemşehrilerimizin ve çiftçimizin her sorunu kendi sorunumuzdur, elimizden geleni yapmak boynumuzun borcudur.’’

1 YORUM

  1. Ah, ah, şu politikacılar varya, bir çok şey vaat ederler ama çoğunu yerine getirilmez!
    Boynumuzun borcu derler ama bu borcu çoğu zaman unuturlar. Bu bütün parti politikacıları için geçerlidir.
    Politikacılarımızın gerçekci olması gerekir artık. Uygulanmıyacak vaatler verip mağdur olan halka boşuna umut verilmesin. Amık gölünün kurutulması çok büyük politik bir hata idi. Bu hatanın cezasını oradaki halk çekiyor yıllardır.
    Hiç bir destek yok. Eşyasını sudan korumak için ağaçların dalları arasına yerleştiren vatandaşların fotoğrflarını gördüm! Bu çileyi daha ne kadar yaşatacaksınız bu halka? Boş sözlere karnımız tok! Bunu özellikle 16 yıldır iktidarda olan AKP partisine söylüyorum! Uzun vadeli kalıcı çözümler istiyoruz!

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here