AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler; Devletimizin imkânlarını Hatay’da, milletimizle buluşturacağız

Cumhur ittifakının ete kemiğe büründüğü Belen’de düzenlenen seçim bürosunun açılış töreni görkemli bir şekilde gerçekleşti.
AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler, Belen seçim bürosunun açılışında Ak Parti Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu’yu, konuşma yapmaya şu ifadelerle davet etti. “Dik duruşuyla asaletiyle Cumhur ittifakının adayı İbrahim Gül’ün yanında, aslanlar gibi duran ve aslanlar gibi durmaya devam edeceğim” diyen Adnan Vurucu Başkanımı alkışlarla platforma davet ediyorum” dedi.

Platforma gelen Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, Cumhur ittifakının adayı İbrahim Gül ve HBB Adayı Güler’i işaret eden konuşmasında “Belenli hemşerilerim bu iki İbrahim’e yanında. Allah’ın izniyle önümüzdeki süreçte hep birlikte Belen’in ve Hatay’ın hizmetkârları olacağız. Hepinizi saygıyla hürmetle selamlıyorum.” dedi.
Belen seçim Bürosunun açılışında konuşan AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler, Hatay Büyükşehir Belediyesinin Hatay’ın tüm ilçelerine hizmet götüremediğini belirterek, Belen Belediyesinin de beş yılda belediyecilik hizmetlerinin gereğini, Hatay Büyükşehir Belediyesinden alamadığını belirtti.
AK Parti HBB Başkan Adayı Güler, “Beş yıldır Belen’in içme suyuna hasreti, altyapıya hasreti bitmemiştir. Belen Belediyesi ilçe belediyesi olarak kıt imkânlarla bir şeyler yapmanın mücadelesini veriyor. Büyükşehir ile birlikte 31 Mart’tan sonra İbrahim Gür kardeşimiz ile birlikte Belen’i ve Hatay’ı imar edeceğiz, İhya edeceğiz, inşa edeceğiz inşallah, bunda hiç bir tereddüdünüz olmasın” diye konuştu.
Cumhur ittifakı olarak 15 ilçe belediyesinin bütçesinin Hatay Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü kadar etmediğini belirten AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler, “10 metrenin üstündeki tüm yollar, tüm altyapı, mezbahane, mezarlıklar, sebze hali, otogar, ulaşım, dolmuş, halk otobüsleri, içme suyu, tüm bunlar büyük şehrin hizmet alanındadır.” dedi.
Devlettin bütünlüğü, milletin birlik ve beraberliğinin bu gün değil tarihte de mal olduğuna işaret eden İbrahim Güler konuşmasında şunları söyledi:
“Cumhur ittifakı beladan bekaya gidilen yolda devletimizin bekası ve milletimizin birliğine göz dikenlere karşı ülkemizin üstünde dolaşan kara bulutlara karşın pusuda bekleyenlere karşı sıkılmış bir yumruk, bir Rabia, bir bozkurttur. Cumhur ittifakı bu toprakların bize vatan kılındığı dönemden beri hep vardı. İki yıl önce de 15 Temmuz’da bu birliktelik gün yüzüne çıktı. Cumhur ittifakı vatanın tehlikeye girdiği her dönemde vardı. Birliği ve beraberliği yıkmak ve göbeklerinde küresel güçlerin elleri bulunan ittifaklar kuruluyor. Bakıyorlar Cumhur İttifakının özünü görmeye çalışıyorlar. Çözmeye, görmeye ve kopyalamaya çalışıyorlar. Anlayamıyorlar. Çünkü Cumhur ittifakı bugün kurulmadı… Cumhur ittifakı Bugün kurulmadığı biz Milliyetçi Hareket Partisi ile birlikte birçok kez seçimlerde karşı karşıya geldik. Ama Cumhur ittifakının temeli bugün değil tarihte de vardı.” İfadelerini kullandı.

Hatay’ın imkanlarını devletin imkanlarıyla buluşturacağız

Hatay’ın imkanlarını devletin imkanlarıyla buluşturmak için çalıştıklarını belirten AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler, nasıl ki Konya denilince akla Mevlana geliyorsa, Beyazıt Bestami, Habib Neccar, Hızır Ali Esselam denilince de akla Hatay’ın geleceği günler için, Hatay Büyükşehri yöneteceklerini belirterek “Cumhur ittifakları hep bu şurada çalıştı. Toplum içerisinde dik duruşumuzu temelinde yatan da budur inşallah nasip ederse Belen’de İbrahim Gül kardeşimiz, bu fakire de Rabbim Büyükşehir Belediye Başkanı olmayı nasip ederse bu şuurla bu duygularla çalışacak ve çarçur edilen Büyükşehir bütçesini muhafaza edeceğiz. Devletimizin milletimize hizmet olarak gönderdiği bütçe Millete hizmet, icraat, yol, köprü, asfalt, altyapı ve park olarak dönecektir. Bundan kimsenin endişesi olmasın” dedi.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here