Cumhuriyet Halk Partisi İskenderun adayını Dr. Yılmaz Şahutoğlu olarak belirlendi.

Cumhuriyet Halk Partisi MYK toplantısında İskenderun’da Dr. Yılmaz Şahutoğlu, Arsuz’da Dr. Asaf Güven, Samandağ’da Refik Eryılmaz, Defne’de de İbrahim Güzel’i aday gösterdi.

Yılmaz Şahutoğlu Kimdir ?

25.11.1971 Hatay Samandağ doğumlu Yılmaz Şahutoğlu, İlk, orta ve lise eğitimini Hatay’da tamamladı. 1989 – 1995 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’ndeki eğitimini tamamlayarak Tıp Doktoru olarak mezun oldu. 1996 – 2001 yılları arasında İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Genel Cerrahi Uzmanlığı alanında eğitimini tamamladı. İstanbul’da görev yaptıktan sonra 2001 yılında İskenderun SSK Hastanesi’nde göreve başladı, 10 yıl kamuda hizmet verdi. 2011 Haziran Seçimlerinde CHP’den Milletvekili adayı oldu.Evli ve iki çocuk babası olan Şahutoğlu halen İskenderun’da özel bir hastanede mesul müdür ve başhekim olarak mesleğini icra ediyor.

CHP İskenderun’da Yılmaz Şahutoğlu’nu Aday Gösterdi CHP İskenderun’da Yılmaz Şahutoğlu’nu Aday Gösterdi

1 YORUM

 1. Sonunda CHP İskenderun Belediye Başkan adayını açılayabildi!
  İskenderun’da sayın Civelek ile başlayan tahrip sayın Dingil ile devam etti ve şehir gerçek bir harabe haline geldi. Yollar delik deşik, Kaldırımlar yürünecek gibi değil. Trafik allak bullak, betonlaşma bütün hızı ile devam ederken çoğalan araba sayısına park yeri düşünen yok! Sağlığımızı tehdit eden çeşme suyunun kalitesi çok kötü! Deniz sahilinde kumsal bir alan kalmadı. Şehri ikiye bölen kanalda betonlaşmadan başka hir bir şey yapılmamış ve hala bir mikrop yuvası. Biraz yağmur yağsa bir çok yaşam alanı su gölüne dönüşüyor. Mahalle içindeki boş parseller moloz çöpleri ile dolu. Yeşil alanlar kendi haline bırakılmış ve doğru bir bakım yok.
  Kısacasi şehirde bilinçli bir yapılanma yok ve sorunlara sadece kısa vadeli çözümlerle yaklaşılıyor. Bunlar mevcut sorunlardan bir kaç tanesi. Şehir acil çözümler bekliyor ve bu çözümler CHP ve AKP arasında politik kutuplaşma biterse ancak çözülebilir.

  Bu şehir hepimizin ve hepimiz aynı gemideyiz! Politik renk ve zevkler ne olursa olsun işbirliği yapıp sorunların üstesinden gelmeliyiz.
  Hatay’da göreve gelecek olan belediye başkanlarına bu konuda çok önemli görevler düşmektedir! Tarih kitaplarında ve insan hafızalarında iyi bir belediye başkanı olarak anılmak istiyenlere iştye yeni bir fırsat. Şehrini seven vatandaş olarak bunun takipçisi olacağız.

  Yeni seçilecek bütün belediye başkanlarına başarılar dilerim.
  Kalın sağlıcakla!

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

fourteen + 13 =