İskenderun Belediyesi Takı Tasarım ve Mefruşat Kursu Yoğun İlgi Görüyor

İskenderun Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü kadınların sosyal, eğitsel ve mesleki yönden kendilerini geliştirmeleri sağlamak amacıyla dekoratif takı tasarım ve mefruşat kursu veriyor.

Başkan Seyfi Dingil,”İskenderun Belediyemizin Numune Mahallesi kültür evinde, kadınlara yönelik ücretsiz eğitim kursları devam ediyor. Düzenlenen eğitimlerde kadınların evlerini daha güzel daha dekoratif yapmaları ve bayanların yaptıkları ürünle ile ekonomik hayata katılımının sağlanmasının hedefleniyor. Ayrıca kültür evlerinde eğitim gören kadınların el becerilerini geliştirerek, ev ekonomilerine katkı sağlıyorlar ”dedi.

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, “Düzenlenen kurslarda kızına çeyiz yapmak isteyen, torununa nevresimlerini diken, kendi evi için bir şeyler üreten kadınlarımız var. Kurslarımız yoğun ilgi görüyor. Halk eğitim merkezi eğitmenleri tarafından verilen kurslarımızdan bayanlarımız oldukça memnunlar. Düzenlenen kurslarda emeği geçenleri kutluyoruz” diye konuştu.
İskenderun Belediyesi Kadın Kültür Sanat ve Eğitim Merkezleri’nde, kursların bitiminde kursiyerlere sertifikaları verilirken, çalışmalar da sergileniyor.

İskenderun Belediyesi Takı Tasarım ve Mefruşat Kursu Yoğun İlgi Görüyor İskenderun Belediyesi Takı Tasarım ve Mefruşat Kursu Yoğun İlgi Görüyor İskenderun Belediyesi Takı Tasarım ve Mefruşat Kursu Yoğun İlgi Görüyor

Önceki İçerikHbb’nin “Engelliler Sokağa” Projesi
Sonraki İçerikHatay Kampüs Ceza İnfaz Kurumu Personelinden Kan Bağışı