İskenderun Teknik Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (İSTE-TTO), Üniversite-Sanayi İşbirliği kapsamındaki faaliyetlerinin yanı sıra, toplumun teknoloji farkındalığını artırmaya ve sosyal sorumluluğa yönelik proje çalışmaları yapmaya devam ediyor.

Kadınların ekonomik ve sosyal yaşama katılım sağlaması için gerekli olan teknoloji entegrasyonunu gerçekleştirmek üzere hayata geçirilen “Kadın için Teknoloji” projesi kapsamında; İskenderun Teknik Üniversitesi bünyesinde çalışan ve teknoloji ile kaynaşmak isteyen kadın idari personele yönelik olarak ücretsiz eğitim düzenlendi. Eğitim kapsamında; sosyal medya okur-yazarlığı, temel bilgisayar kullanımı, internet güvenliği, dijital bankacılık ve e-devlet, e-nabız gibi mobil uygulama eğitimleri verildi. İSTE Merkez Kampüs’te Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Bilgisayar Laboratuvarı’nda yapılan eğitim sonrasında, katılımcılar belgelerini de aldılar.

Ücretsiz olarak verilen bu eğitimlerin yıl boyu her hafta devam edeceğini belirten İSTE Teknoloji Öğrenci Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Can Aydemir; “gönüllü eğitmenlerimizle 2019 yılı sonuna kadar 1000’e yakın kadına bu eğitimleri vererek, teknoloji okuryazarlık seviyesini artırmayı hedefliyoruz. Her hafta bir gruba 4 saat olarak verilen eğitimlere katılmak isteyen ve detaylı bilgi almak isteyenler bizimle veya İSTE-TTO ile iletişime geçebilir” dedi.

Teknoversite, Teknosa Ve Habitat Derneği İşbirliği İle Kadınlar, “Teknolojiyi” İste’de Öğreniyor Teknoversite, Teknosa Ve Habitat Derneği İşbirliği İle Kadınlar, “Teknolojiyi” İste’de Öğreniyor

1 YORUM

 1. İSTE-TTO’yu ve bu kurslara emeği geçen herkesi candan gönülden kutluyorum.
  Çok güzel bir faaliyet.
  Bayanların teknik sektörlerde aktif olmaları ve ekonomik bağımsızlıklarını kazanmaları toplumumuz için çok önemli.
  Türkiye’de ne yazık ki hala büyük bir kadın erkek eşitsizliği var!
  Bu eşitsizliğin azalması ve ortadan kalkması için bu tür faaliyetlerin faydası çok.
  Tekrar tebrik eder ve kutlarım!
  Herkese başarılar dilerim!

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

11 − 3 =