İskenderun’da Dilenci Operasyonu Devam Ediyor

İskenderun Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Dilenci denetimlerini aralıksız olarak sürdürmeye devam ediyor.

Kent genelinde hastane, ana yol, cadde, meydan ve bulvarlar ile cami çevrelerinde İskenderun Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri tarafından yapılan denetimlerde; dilencilik yaparak çevreye rahatsızlık veren şahıslara yasal işlem uygulanıyor.
Zabıta Karakolu’na götürülerek üzerlerindeki paralara el konulan dilenciler hakkında Kabahatler Kanunu’nu gereğince yasal işlem uygulandı.

Dilencilere yönelik operasyonların kararlılıkla süreceğini belirten İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil,” çalışma gücüne sahip olduğu halde iş yapmaktan kaçınıp, merhamet duygularını istismar eden ve bunu alışkanlık haline getiren dilencilerle mücadelemiz devam edecektir. Yapılan denetimler sonucunda toplanan dilenciler Zabıta müdürlüğüne getirilerek yasalar çerçevesinde haklarında işlem yapıldı” diye konuştu.

1 YORUM

 1. Bu çocuklar dilenmiyor, Para karşılığı selpak kağıt mendil satıyor. Bunlara dilenci demek hukuksal olarak doğru değil!
  Evet vatandaşlara, topluma rahatsızlık veriyorlar ve bu tür satışların 3 açıdan önlenmesi lazım.
  1. Ruhsatsız (izinsiz) sokak satıcılığı yapmak;
  2. Çoçuk işçiliği ve çocuk köleliği engellemek;
  3. çocukları korumak ve okula gitmelerini sağlamak.

  Bu çocukların anne ve babalarının da büyük bir sorumluluğu var. Velilere gerekli ihtarların verilmesi ve tekrarı durumunda hapis cezası verilmeli veya çocuklar ellerinden alınmalıdır!

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here