Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) İskenderun İlçe Örgütü tarafından hazırlanan kahvaltıda yerel seçimle alakalı değerlendirmelerde bulunan Başkan Savaş, “Tüm zorluk ve engellemelere rağmen önemli projeler geliştirdik. Şimdi hasat zamanı. Seçim çalışmalarımızda çok adım atmamız lazım” dedi.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile İskenderun Belediye Başkanlığı seçimlerinin “İki Adaylı” bir seçime doğru eğilim gösterdiğini belirten Başkan Savaş, Hatay’daki tüm belediye seçimlerinden zaferle çıkmaları gerektiğini söyledi. Ayrıca CHP Hatay il ve ilçe örgütlerinin seçim süresince sahada olacaklarına ve çalışma alanlarını genişleterek yılmadan ve yorulmadan çaba göstereceklerine inandığını belirtti. Lütfü Savaş ayrıca İskenderun ve Arsuz’da yapılan ve yapımı devam eden projeler hakkında da açıklamalarda bulundu.

İskenderun’da hizmete giren battı-çıktı projesi çalışmalarının devam ettiğini belirten Başkan Savaş, “Yeni düzenlemeler nihai bir tablo değildir. Trafiği istenilen seviyeye getirmek istiyoruz. Yaşanan zorlukları ve sıkıntıları değerlendiriyoruz. Arsuz ilçemizin Karaağaç ve Nardüzü mahallelerinde başlattığımız altyapı çalışmalarının yarısını tamamladık. Bölgedeki çalışmalarımızı en kısa sürede tamamlayarak asfaltlama çalışmalarına başlayacağız. Medeniyet sadece siyasal veya kültürel birikim değil, altyapıdır” dedi.

Kahvaltının ardından kısa adı “DEN” olan Dumlupınar, Esentepe, Numune Mahalleleri Yardımlaşma Derneği’nde vatandaşlarla buluşan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, İskenderun Belediye Başkanlığı seçimini kazanmaları halinde büyük avantaj elde edeceklerini kaydederek EXPO’nun kente değer katacağını ve büyük bir eser daha kazandıracaklarını söyledi.
“MART’IN SONU BAHARDIR”
Başkan Savaş, “Bu projeyi hayata geçirdiğimizde üç ilçenin kavşak noktasında 170 dönümün üzerinde tesis inşa edeceğiz. Ülkenin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntılar ortada. Mart’ın sonu bahardır. Sadece siyasal bahar değil ekonomik baharı da birlikte yaşayacağız. Bu yüzden çok çalışacağız. Gidemediğin yer senin değildir diye bir deyiş vardır. Her insanın ulaşabilecek ve uzlaşabilecek bir noktası vardır. Empati ve sempati kurarak gönüllerde sevgi biriktirmeliyiz. Bu yüzden İskenderun bizim için büyük önem taşımaktadır ve kazanmak için gayretimizi göstereceğiz” ifadelerini kullandı.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, İskenderun’da kanaat önderleri, mahalle muhtarları ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile bir araya geldi Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, İskenderun’da kanaat önderleri, mahalle muhtarları ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile bir araya geldi Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, İskenderun’da kanaat önderleri, mahalle muhtarları ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile bir araya geldi Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, İskenderun’da kanaat önderleri, mahalle muhtarları ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile bir araya geldi

1 YORUM

 1. CHP politikacıları geçmiş dönemlerde İskenderun’a fazla bir şey kazandırmadı!
  Gelen ve giden sadece kendini düşündü! Yenileri için bilmiyorum, bunu zamanla göreceğiz!

  İskenderun’a şu ana kadar gelen ve en aktif çalışan belediye başkanı sayın Mete Aslan, en pasif çalışanı ise sayın Seyfi Dingil’dir! Bu benim şahsi görüşüm.

  Sol eğilimli politik tercihinden dolayı Hatay bölgesi Ankara’dan hak ettiği desteği almadı ve geride kaldı.
  Geçmiş dönemin suçlularını aramıyorum ben, çünkü bunun hiç bir faydası yok. İleriye, geleceğe bakmak lazım!
  Umarım yeni seçilecek Belediye Başkanları şehirlerine faydalı işler yapar ve bütün vatandaşların sorunlarına el atarlar!

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

10 − 7 =