Samandağ Belediyesi Fen İşleri Ekiplerinden Anında Müdahale

Hatay genelinde etkili olan sağanak yağmurda Samandağ ilçesi de etkilendi. İlçenin farklı mahallelerinde yaşanan su baskınları nedeniyle Samandağ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü harekete geçerek bölgede acil müdahale çalışmaları gerçekleştirdi.
Hatay genelinde m2 ye 150 kg yağış düştüğü tespit edildi. Bu da il genelinde sel ve su baskınlarına neden oldu.
Samandağ’da vatandaşların mağduriyetini gidermek için Samandağ Belediyesi Fen İşleri ekipleri ve ilgili birimler seferber oldu. Aşırı yağışlarla oluşan mağduriyetlere Samandağ Belediyesi Fen İşleri ekipleri anında müdahale ettiler.
Sutaşı Mahallesi’nde biriken suyun tahliyesi yapıldı. Cumhuriyet Mahallesi’nde (Zezeniye) temizlik çalışması yapıldı. Tomruksuyu Mahallesi’nde tıkanan kanallar temizlendi. Mızraklı Mahallesi, Karaçay Mahallesi ve Değirmenbaşı Mahallesi’nde tıkanan menfezler açılarak su tahliyesi ve temizlik çalışmaları yapıldı. Uzunbağ Mahallesinde aşırı yağışlardan dolayı yolda kalan araçlar için kurtarma çalışmaları yapıldı. Ataköy Mahallesi’nde Ataköy İlkokulu yanında menfez açma çalışması yapıldı. Yeşilköy Mahallesi Atatürk Caddesi’nde tıkanan büzlerde temizlik çalışması yapılıyor. Cemal Gürsel Mahallesi’nde su arkları temizlendi. Tekebaşı Mahallesi, Çöğürlü Mahallesi ve Mağaracık Mahallelerinde biriken suların tahliyesi yapılarak temizlik çalışmaları gerçekleştirildi.
Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yıldız, gerekli çalışmaların hızlı bir şekilde yapılarak yaşanan hasarın en kısa sürede giderilmeye çalışıldığını belirterek çalışmaların sürdürüldüğünü ifade etti. Vatndaşların mağduriyetlerini gidermek amacıyla oluşturulan Kriz Masasına gelen bildirimler dahilinde Fen İşleri Müdürlüğüne gerekli bilgilendirilmeler yapılarak Samandağ’ın 42 mahallesine yönelik çalışmalar yapıldı. Bugün itibarı ile 13 Mahallede eşzamanlı çalışmalar gerçekleştirilerek mağduriyetlerin giderildiğini belirten Yıldız, mağduriyet yaşayan vatandaşlara geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here