Arsuz Uluçınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde ‘Liseler Arası 2. Yemek Yarışması’sı düzenlendi.
Arsuz Uluçınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen yarışmaya Arsuz İlçe Kaymakamı Musa SARI, Arsuz Belediye Başkanı Nazım CULHA, Arsuz İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan DÖNMEZ ,yarışmacılar ve misafirler katıldı.

Heyet , yarışmacıların hazırladığı yemek stantlarını tek tek gezdi. Birçok ilçeden lisenin katıldığı yarışmada öğrenciler hünerlerini göstererek, en güzel yemekleri yaparak birinci olabilmek için birbirleri ile yarıştılar.

Kaymakam SARI bu tür organizasyonların öğrencilerin yetişmesi adına önemli olduğunu belirterek, “Özellikle mesleki eğitim öğrencilerinin bu tür organizasyonlar ve yarışmalar ile gelişmesi oldukça önemli. Turizm kenti olan Arsuz ‘da yaptığımız etkinliklerle daha donanımlı ve tecrübeli hale gelecekler diyerek geleceğin aşçı adaylarını tebrik ederek, başarılar diledi.

Yarışmada; Samandağ Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi birinci olurken, Defne Nimet Fahri Öksüz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ikinci, Arsuz Uluçınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ise üçüncü oldu. İskenderun Sahil Kız Meslek Lisesi ise Merid ödülünü almaya hak kazandı.

Arsuz Liseler Arası En Güzel Yemek Yarışması

Arsuz Liseler Arası En Güzel Yemek Yarışması

Arsuz Liseler Arası En Güzel Yemek Yarışması

Arsuz Liseler Arası En Güzel Yemek Yarışması

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

five × 2 =