Hatay Valiliği, İskenderun Trafik Sirkülasyon Düzenlemesi Açıklaması Yayınladı

Hatay Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan ve Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından uygulanan İskenderun Kent Merkezi Trafik Sirkülasyon düzenlemesi ile ilgili olarak kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

19 Haziran 2018 tarihinde alınan UKOME kararı ile İskenderun Trafik Sirkülasyon düzenlemesi yapılmış, HBB Ulaşım Daire Başkanlığı, İskenderun Kaymakamlığından düzenlemenin uygun olup olmadığına dair görüş istemiştir.

Gelen talep üzerine İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğünce yapılan değerlendirmelerin ardından İskenderun Kaymakamlığı; İskenderun Kent Merkezi Trafik Sirkülasyon düzenlemesinin birçok bakımdan uygun olmayacağını Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne bildirmiştir.

1 YORUM

 1. Benim bu haberden anladığım şu:
  Hatay Valiliği açıklama yapıyor:
  Hatay Büyük Şehir Belediyesi haziran 2018 de İskenderun Trafik Sirkülasyon düzenlemesi ile ilgili ilgili olarak İskenderun Kaymakamlığının fikrini öğrenmek istemiş. Hem Kaymakamlık hem de İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğünce skenderun Trafik Sirkülasyon düzenlemesinin bir çok bakımdan uygun olmadığı Hatay Büyük Şehir Belediyesi bildirilmiş!
  Zor da olsa, tamam buraya kadar anladım. Peki sonra?
  Bu bildirinin amacı ne?
  Hatay Belediyesi verilen tavsiyenin tersini mi uygulamış?
  Bu söz konusu ise bile Valilik, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İskenderun Belediyesi bu basın açıklamasından başka ne yaptı? Ortada bir sorun olduğu apaçık ortada! İskenderun trafiği tam bir facia! Bunun da en büyük sorumlusu İskenderun Belediye yönetimidir. Yollar delik deşik. Çukura düşmemek için labirant zikzakları yapıyoruz.
  Suçlu ve sorumlu kimin olduğu umurumda değil! Bizi ilgilendiren halkın refahı ve emniyeti! Buna sağlayamayan bütün görevliler istifa etmeli veya suçlu olanlardan hukuksal hesap sormalı!

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here