Arsuz’da İlk Tarım Çalıştayı Gerçekleşiyor

1
20
arsuz tarım çalıştayı
arsuz tarım çalıştayı

Arsuz Belediyesi ve Arsuz Kent Konseyi işbirliği ile 01 Aralık 2018 Cumartesi günü, Saat 14.00’da, Arsuz Nikâh Salonunda “Arsuz Tarım Çalıştayı” gerçekleşecek.

Arsuz Belediyesi ve Arsuz Kent Konseyi işbirliği ile Arsuz’da ilki düzenlenecek Tarım Çalıştayı, Arsuz Kent Konseyi Başkanı Prof. Dr. İskender Sayek ’in “Arsuz’da Tarım” sunumuyla başlayacak. İki başlık altında gerçekleşecek olan Çalıştayın birinci başlığı olan “Tarımsal Kalkınma ” konusunda Prof. Dr. Bülent Gülçubuk, Prof. Dr. İbrahim Ortaç, Prof. Dr. Berkant Ödemiş katılımcılara çeşitli bilgiler verecek. Çalıştayın bir diğer başlığı olan “Tarımda Yeni Açılımlar” konularında ise; Doç. Dr. Selin Sayın ‘Su Altı Tarımı’, Doç. Dr. Alparslan Kaya ‘Tıbbi ve Aromatik Bitki Tarımı’, Ömer Faruk Çelebi İse ‘EXPO 2021’ Konularında katılımcılara bilgiler verecek. Tüm halkın davetli olduğu “Arsuz Tarım Çalıştayı” 01 Aralık 2018 Cumartesi günü (yarın), Saat 14.00’da, Arsuz Nikâh Salonunda gerçekleşecek.

Arsuz’da İlk Tarım Çalıştayı Gerçekleşiyor

1 YORUM

 1. Tuhaf! hep profesörler ve doçentler konuşmuş! Söz konusu olan çiftçilere proğramda söz verilmemiş. Karşılaştıkları sorunlar ve eksiklikler nedir? Bunu ey iyi şekilde çiftçilerin kendileri bilir ve anlatır!
  Türkiye genelinde tarım, ne yazık ki hale ilkel araç ve geride kalmış bilimle uygulanıyor!
  Çiftçinin lafa değil her türlü desteğe ve bilgiye ihtiyacı var.
  Kooperatifleşme, bilim ve dayanışma çok önemli. Hollanda’da 1 m2 kare topraktan 70 kg domates ve 60 kg salatalık mahsül alınıyor. Nasıl mı? Teknik ve bilim sayesinde. Bilim ve teknik üretici çiftçilere aktarılmalı ve bunu sağlamak için her türlü destek verilmeli.
  Umarım bir dahaki Tarım Çalıştayı toplantısında çiftçiler konuşur ve beyaz yakalılar dinler!
  Tarım ve yerli üretimin daha da gelişmesi dileği ile, saygılar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

three × four =