Sağlık İçin Pedal Çevirdiler

1
6
1 8
1 8

Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Arsuz Belediyesi ve İKEM Koleji’nin ortak düzenlediği “Sağlık için Pedal Çevir, Hayattan Tat Al, Spor Diyabeti Yener” etkinliğine katıldı.
Arsuz Belediyesi ve Özel İKEM Koleji’nin ortak düzenlediği ve İskenderun körfez Lions Kulübünün Spor Diyabeti Yener projesi ile farkındalık yaratmak amacıyla katılım gösterdiği etkinlikte sağlıklı yaşamanın önemine vurgu yapıldı. Vatandaşların bisiklete binerek sağlıklarına katkı sağladığını belirten Başkan Nazım Culha, “Bu sene bizde Arsuz Belediyesi olarak bu organizasyonun içerisinde yer aldık. Çünkü bu organizasyonları biz çok önemsiyoruz. Bisikletin iki boyutlu değerlendirmesini yapıyoruz. Birincisi trafik yoğunluğu ile alakalı, ikincisi insan sağlığı ile alakalı. Aynı zamanda bir spor türü olarak ta değerlendiriyoruz. Vatandaşlarımız, hemşerilerimiz bisiklete binerek sağlıklarına ciddi katkı sağlıyorlar. Arsuz ilçemizin bu tarafında ve İskenderun ilçemizin merkezi tarafında ciddi bir trafik yoğunluğu yaşanmaktadır. Bizde bu trafiğe çözüm üretmek adına gerek altyapı oluşturma, gerekse yine bu bisiklet bağlamında rahatlığı sağlamak için karaağaçta ihalesini yaptığımız ve yapımı devam eden Karaağaç Sahil Yürüyüş Yolu içerisinde bisiklet yolu yapmaktayız. 5 km’lik bir mesafeye dayanıyor. Bu aynı zamanda burada ikamet eden hemşerilerimizin İskenderun’a gidiş gelişlerde gerek iş, gerek ticari anlamda bu şeridi kullanmalarını sağlayacak. Hem sağlıklarına ciddi katkı sunacaklar, hem de trafik çözümüne yönelik ciddi katkılar sunacaklar,” ifadelerini kullandı.

Sağlık İçin Pedal Çevirdiler Sağlık İçin Pedal Çevirdiler

1 YORUM

  1. Bravo geçlerimize! Bisiklet kullanmanın trafiğe, sağliğa ve bütçeye faydalı olduğu bilincine varan kişilere de bravo!
    Bisiklet yolları yapılarak Hatay tümüyle bisiklet cenneti haline getirilmeli! Bütün belediye başkanlarına bu konuda önemli görevler düşüyor!
    Bunun takipçisi olacağız!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

3 × two =