26 Ekim 2018 tarihli Resmi Gazete ’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Hatay Valisi olarak atanan Vali Rahmi Doğan, 18 Kasım 2018 Pazar günü saat 15.00’de Hükümet Konağı önünde ilimiz protokolü tarafından karşılandı.

İlk olarak polis mangasını selamlayan Vali Doğan, daha sonra karşılamaya gelen tüm protokol üyeleri ile tek tek selamlaşarak makamına geçti.

Hatay Valisi Rahmi Doğan, makamında basın mensuplarına yaptığı ilk açıklamada, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu ’ya şükranlarını sunarak başladığı konuşmasında “ Değerli mesai arkadaşlarım, kıymetli meslektaşlarım, değerli basın mensupları ve sevgili Hataylılar, sizleri buradan sevgi ve saygılarımı sunarak sözlerime başlamak istiyorum. Bugün itibari ile göreve başlıyorum. Böyle zor ve stratejik bir ilde görev verilmiş olması bizi ayrıca memnun etmiştir. Benden önce görev yapan Valimiz Sayın Erdal Ata ‘ya yapmış olduğu hizmetlerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum. Hatay’daki potansiyeli biliyorum. Hatay turizmiyle, tarımıyla, sanayisiyle çok ciddi anlamda potansiyeli olan bir ilimiz. Yapacağımız proje ve çalışmalar ile bu potansiyeli harekete geçireceğiz. Benim Valilik tarzım biraz farklıdır. Makamda oturan birisi değilim. Beni sürekli halkın içerisinde göreceksiniz. Projeler, iş ve yapılan işlerden netice alma benim için birinci önceliktedir. Hatay’a güzel şeyler yapmayı, insanımıza dokunmayı, onlarla güzel bir iletişim halinde olmayı amaçlıyorum. Rabbim hayırlara vesile kılsın Bismillah deyip başlıyorum.” dedi.

Gazetecilerin “Hatay’da önceliğiniz ne olacak? Sizin için öncelik nedir? Sorusuna cevap veren Vali Doğan “Elbette eğitim bizim için çok önemli çünkü gayri safi milli hasılamızın büyük bir bölümünü eğitime ayıran bir ülkeyiz. Ben aynı zamanda Hatay’ın turizm anlamında büyük bir potansiyele sahip olduğunu düşünüyorum. Gerek tarımda, gerek sanayide, gerekse turizmde çok ciddi çalışmalarımız olacak. Hatay’ın turizmden yeterli payı almadığına inanıyorum. Öncelik konusunda tüm kurumlarımızdan ve güvenlik birimlerimizden gerekli bilgileri alıp çalışmaya başlayacağız” dedi.

Vali Doğan daha sonra Vali Yardımcıları ve Kaymakamlar ile kısa bir toplantı gerçekleştirdi.

Yeni Hatay Valisi Rahmi Doğan Görevine Başladı Yeni Hatay Valisi Rahmi Doğan Görevine Başladı

1 YORUM

  1. Sayın Vali bey, güzel ilimize hoş geldiniz der, size yeni görevinizde başarılar dilerim.
    Vatandaşlarla iletişim yapmayı seven bir Vali olduğunuzu belirtmeniz çok güzel bir şey. Umarım pratikte aynen uygulanır. Internet üzerinden Valilik Kalem Dairesine yazdığım bir şikayet ile ilgili henüz hiç bir reaksiyon alamadım. Bana konfirme gelmediği icin mesajımın ulaşıp ulaşmadığını bile bilmiyorum.
    Konu: telefonlara cevap verilmemesi ve vatandaşlara hizmette mağdurluklar.
    Vatandaşlara hizmet konusunda gerideyiz ve daha olumlu adımlar atılması gerektiği kanaatindeyim. Umarım bu konuda iyi gelişmeler olur!
    Saygılar sunarım!

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

10 − one =