Dünya Kız Çocukları Günü tüm dünyada ve ülkemizde çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Birleşmiş Milletler (BM) tarafından 2012’den bu yana kutlanan “Dünya Kız Çocukları Günü” kız çocuklarının ihtiyaç ve zorluklarına dikkat çekmeyi, kız çocuklarını güçlendirmeyi ve insan haklarını korumayı amaçlıyor.
İskenderun Şükrü Kanadlı İlköğretim Okulu Yıldızlar Ana sınıfının minik öğrencileri ‘Dünya Kız Çocukları Günü’ nedeniyle toplumsal duyarlılık ve farkındalık oluşturmak amacıyla etkinlik düzenledi.
Şükrü Kanadlı İlköğretim Okulu Yıldızlar Ana sınıfının minik öğrencileri, öğretmenleri Sevinç Mucuk eşliğinde Dünya Kız Çocukları Günü’nü çeşitli etkinliklerle kutladı.
Minik öğrenciler, Dünya Kız Çocukları Günü dolayısıyla düzenledikleri etkinlikte oyun, yüz boyama, palyaço, dans, müzik ve gösterilerle doyasıya eğlendi.
Şükrü Kanadlı İlköğretim Okulu Yıldızlar Ana sınıfı öğretmeni Sevinç Mucuk, Dünya Kız Çocukları Günü nedeniyle çocuklara farkındalık oluşturmak ve onları eğlendirmek amacıyla etkinliğin düzenlendiğini ifade ederek, her şeyin çocuklar için olduğunu belirtti.
Etkinliğin sonunda çocuklara çeşitli ikramlar dağıtıldı.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here