İTSO Bosna Hersek’te

Gazi Üniversitesi, Afyon Kocatepe Üniversitesi ile birlikte İskenderun Teknik Üniversitesinin de ortaklaşa düzenlediği Internatıonal Unıversty Sarajevo da gerçekleşen 5. Uluslararası Kaynak Teknolojileri Konferans ve Sergisi ICWET’18’e İtso Genel Sekreteri Figen Gül Dönmez ve Fuar Organizasyon Sorumlusu Meltem Kartal da katıldı.
İSTE Üniversitesi’ne sponsor olarak katılım sağlandığı Bosna Hersek’de düzenlenen Konferans, Saraybosna Büyük Elçisi Sayın Haldun Koç, Internatıonal Unıversty Sarajevo kurucu Başkanı Sayın Hasan Topaloğlu ve Rektör Prof. Dr. Ahmet Yıldırım’ın açılış konuşmalarıyla başladı.
İngilizce ve Türkçe sunumlarını gerçekleştiren Profesörler ve konuşmacılar, bilgi ve deneyimlerini katılımcılar ile paylaşmış teknolojik gelişmeleri yakından takip edip uyguladıklarını belirtmişlerdir.
Saraybosna’ya Demir-Çelik ve Filtre sektöründe yatırım yapacak firmalarımızın ucuz ham madde ve pazarın mevcut olduğunu, döviz kurunun da sabitlendiği bilgisini paylaşmışlardır.
Türkiye’nin dört bir yanından katılımcının bulunduğu konferans 3 gün sürecek.

İTSO Bosna Hersek’te İTSO Bosna Hersek’te

İskenderun Haber
iskenderun haber genel içerik editörüdür. Haber ihbarlarınız veya ilanlarınız için üst menüden bize ulaşın sekmesini kullanın.