Düzenlenen yemin törenine Hatay Valisi Erdal Ata’nın yanı sıra Hatay MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Uğur Ertekin, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, İskenderun Sahil Güvenlik Komutanı Yb. Çağın Taşkın, Dörtyol, İskenderun, Payas ve Erzin İlçe kaymakamlar, Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, güvenlik korucuları ve aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan tören, 150 güvenlik korucusunun yemin etmesi ile devam etti.

Konuşma yapan Hatay Valisi Erdal Ata, 15 günlük eğitimlerini tamamlayan güvenlik korucularının yemin töreninde bulunmaktan il valisi olarak son derece mutlu olduğunu ifade ederek ‘Bugün burada 150 güvenlik korucumuz, aldıkları iki haftalık eğitimin ardından silah ve bayrak üzerinde yemin edecekler, vatanımızın birliği ve bütünlüğünü korumak için hiç durmadan çalışan jandarmamızla birlikte görev yürüteceklerdir.” dedi.

Yemin eden Güvenlik korucularımıza seslenen Vali Ata “Askerlik, inancımız ve kültürümüzde çok önemli yeri olan onurlu bir hizmettir. Biliyorum ki, siz de edeceğiniz yemine sadık bir şekilde kahraman askerlerimize destek olacak, size verilen görevleri yerine getirecek, gerekirse vatan ve bayrak uğruna canlarınızı vereceksiniz. Bu vesileyle, geçmişten günümüze kadar kutsal vatan toprağını, üzerinde dalgalanan şanlı bayrağımızı ve gölgesinde huzur bulan yüce Türk milletini korumak için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi bir kere daha rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum. Bugün göreve başlayacak güvenlik korucularımızı ve ailelerini tebrik ediyor; yeminlerinin kendilerine, ailelerine, vatana ve millete hayırlı olmasını diliyor, hepinize saygılar sunuyorum.’’ dedi.

Tören Güvenli Korucuları adına bir güvenlik korucusu tarafından yapılan konuşmanın ardından İl Jandarma Komutanlığınca Koruculara ve ailelerine yapılan ikramlar ile sona erdi.

Hatay Güvenlik Korucuları Yemin Etti Hatay Güvenlik Korucuları Yemin Etti

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

three × 5 =