Terör örgütü PKK vatandaşların cep telefonlarına SMS gönderdi

Terör örgütü PKK vatandaşların cep telefonlarına SMS gönderdi.

“Mersin 153” adlı hattan gelen mesajda PKK grubu, “Komutan Agit’le baslayan 15 Ağustos diriliş bayramınız kurtuluş ve zafer bayramına dönüşecektir. Bugün Kürdistan’da Agit’lesen milyonlar en büyük intikam’in sahibi olacaklardir. Kahrolsun Fasizm, Yasasin 15 Agustos ruhu, Yasasin Önder APO, Yasasin PKK… AriHackTeam Kurdish Hackers B002” ifadelerine yer verdi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlara terör örgütü propagandası içeriğinin yer aldığı SMS’lerin atıldığı “MERSİN153” kullanıcı adının kurumla alakasının olmadığı ve konuyla ilgili soruşturma başlatıldığını bildirdi.

Belediyeden yapılan açıklamada, sabaha karşı 04.00-04.30 saatlerinde vatandaşlara “MERSİN153” kullanıcı adıyla yasa dışı terör örgütü propagandası içeren SMS’ler atıldığı belirtildi.

Mesajların, Mersin Büyükşehir Belediyesi ve belediyenin SMS paneliyle bir ilgisinin olmadığı vurgulanan açıklamada, sistem üzerinden herhangi bir girişin de tespit edilmediği kaydedildi.

Açıklamada, soruşturma başlatıldığı, siber güvenlik uzmanları ile Mersin Emniyet Müdürlüğünün gerekli çalışmaları yürüttüğü ifade edildi.

Terör örgütü PKK vatandaşların cep telefonlarına SMS gönderdi

Terör örgütü PKK vatandaşların cep telefonlarına SMS gönderdi

Önceki İçerikDev Tesisten Asi Nehri’ne Can Suyu Akmaya Başladı
Sonraki İçerikİskenderun Felç Oldu