Hatay’lı Girişimci Kadınlar Kadem İle Güçleniyor

Kadın ve Demokrasi Derneği Hatay şubesi düzenlediği girişimcilik kursları ile kadınların toplumda daha güçlü olmaları için onlara destek veriyor.

KADEM Hatay İl Başkanlığı Payas Belediyesi ve KOSGEB tarafından düzenlenen girişimcilik kurslarını başarı ile tamamlayan bayanlara sertifikaları düzenlenen törenle verildi.

Girişimcilik kursunda, kadınların sahada daha aktif olmaları için Payas Belediyesi’nin katkıları ile KOSGEB destekli başlatılan ve her üç ayda bir tekrar edilen kurslarda sertifika verilen kadınlara danışmanlık hizmeti de verilerek iş yerini açması noktasında proje desteği de veriliyor. Toplamda 25 kişinin eğitime katıldığı kurslarda şu ana kadar 3 kişi iş yerini açtı diğer kursiyerlerin projeleri yazılmaya devam ediliyor.

KADEM Hatay il başkanı Selma Tunç ise Kadem olarak bayanların her alanda her zaman yanında olduklarının altını çizdi. Kadınların toplumda ve hayatın bir çok alanında daha güçlü olmaları için çalıştıklarını belirten Tunç girişimcilik kursları ile hayallerini gerçekleştirmek için yola çıkan kadınlara ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

KADEM’in bir çok çalışmasına destek olan Payas belediye başkanı Bekir Altan ise düzenlenen sertifika töreninde yaptığı konuşmada kadınlara hayatın her alanında destek olmak zorunda olduklarının altını çizdi. Başkan Altan ” kadının güçlü olduğu toplumlarda biz siyasetçiler daha rahat ederiz,Kadının güçlü olduğu toplumlarda yöneticiler daha bilinçli hareket etmek zorunda kalır çünkü kadının güçlü olduğu yerde yöneticiler kendilerini geliştirmek ve değiştirmek zorunda kalır. O Yüzden biz size hayatın her alanında destek olmak borcundayız bu sözü de sadece lafla değil icraatla göstermek için yanınızdayız” dedi. Yapılan konuşmalar sonrasında kursiyerlere sertifikaları Payas Belediye Başkanı Bekir Altan ve Kadem Hatay il başkanı Selma Tunç tarafından verildi.

 

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here