Samandağ 2.Turizm Fest Büyük Bir Heyecanla Başladı

0
49
fest 17
fest 17

Samandağ Turizm İşletmeciler ve Yatırımcıları Derneği (SATİYAD) tarafından düzenlenen 2. Turizm Fest 13 Ağustos Pazartesi günü saat 18:00’da Deniz Sitesi Hz. Hızır Parkı’nda açılış programı ile başladı. Festivalin açılış programına Hatay Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Samandağ Kaymakamı Murat Kütük, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, Garnizon Komutanı Emrah Nergiz, Sahil Güvenlik Komutanı Adil Özdemir, Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Kamacı, Samandağ İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Ateş , AKP Hatay İl Başkanı İbrahim Güler, CHP Samandağ İlçe Başkanı Turgay Abacı, AKP Samandağ İlçe Başkanı Selahattin Yeter, İYİ Parti İlçe Başkanı Seyran Miçooğulları, CHP Samandağ İlçe Kadın Kolları Başkanı Yüksel Berber, SATİYAD Başkanı Tahsin Boğday, ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan Ray, Samandağ Oda Başkanları ve vatandaşlar katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program açılış konuşmaları ile devam etti. Hatay Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, AKP Hatay İl Başkanı İbrahim Güler, SATİYAD Başkanı Tahsin Boğday açılış konuşmalarını gerçekleştirdiler.
SATİYAD Başkanı Tahsin Boğday; “ bu sene ikincisini düzenlediğimiz Samandağ Turizm Festivaline hepiniz hoş geldiniz. Bir festivali organize etmek büyük emek ve maddiyat ister. Bizler bu taşın altına elimizi koyduk. Az sponsorumuz var. Başta Samandağ Kaymakamı Murat Kütük’e, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’a, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’e, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin’e ve diğer sponsorlarımızın hepsine teşekkür ederim.Samandağ Emniyet Müdürümüz sayın Mustafa Ateş ve ekibine bize sağladığı imkan ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. 6 günlük bu festival sürecinde çok değerli sanatçılar ağırlayacağız. Bu festival kapsamında 70 – 80 bin vatandaşımızı bekliyoruz. Son olarak hepinize katılımızdan dolayı çok teşekkür ederim.” dedi.
Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir; “Samandağımızın festival merkezi olması önemlidir. ilçemizdefarklı kültürlerden, farklı diyarlardan misafirleri ağırlamak ilçemizin tanıtımı açısından,aydınlık yarınlarımıza katkı sunması açısından kıymetlidir.Umarım arzu ettiğimiz hedeflere ulaşırız.Festivalimizin güzelliklere vesile olmasını temenni ediyorum. Elimizden geldiğince Turizm festivaline destek olacağız.Bu festivalin başarılı olması ,daha iyi yerlere gelmesi için çalışacağız. Hepinizin burada olmasından memnuniyet duyduğumu ifade ediyor, herkese saygılar sunuyorum.” dedi.
Hatay Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu “ Belediye Başkanımızın da ifade ettiği gibi Samandağ her geçen gün festivallerle anılan bir kentimiz. Gerçekten tabiat güzellikler, kültürel varlıklarıyla Hatay’ımızın incisi. Hak ettiği değere kavuşabilmesi açısından bu tür organizasyonların önemli olduğunu düşünüyorum. Toplumun bütün kesimlerinin buraya gelerek bu festivallere destek vermesini anlamlı buluyorum. Büyükşehir Belediye Başkanımızın, Milletvekillerimizin Ak Parti İl Başkanımızın, buradaki iş adamlarının bu işi bir hedef olarak belirlemelerinin Hatay’ımız için önemli olduğunu düşünüyorum. Umarım ve dilerim ki bu festival yıllarca sürer ve her yıl yapıldığında Samandağ’a turizm açısından bir değer katar.” İfadelerine yer verdi.
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş “ bu sen ikincisini yaptığımız bu güzel festivalimize hepiniz hoş geldiniz. Emeği geçen tüm arkadaşlara, festival komitesine, komite başkanımıza ve emeği geçen tüm arkadaşlarımıza canı gönülden teşekkür ediyorum. Bu festivalimizin ikinci yılı, yavaş yavaş bu yerleşecek, hem de tüm Türkiye’ye sesini duyuracak bir festival. Biz denizi daha fazla kullanabildiğimiz ölçüde, turizme daha fazla katkı sağlayabildiğimiz ölçüde bu festivali de geliştiririz. Gidecek kilometrelerce yollar atılacak ilk adımla başlar. Festival komitemiz geçen yıl çok cesaretli bir adım attılar. Ben kendilerine tekrar ellerine sağlık diyor, tebrik ediyorum. Hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.
CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur; “ Samandağ yalnız kültürel olarak değil, bu festivalle hem kendini Türkiye’ye, hem de bölgeye örnek bir şekilde tanıtmış oluyor. Bu festivalde emeği geçen başta dernek başkanına ve katkısı olan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum” dedi.
CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal; “ Kardeşlik coğrafyası Samandağ’dır, barış coğrafyası Samandağ’dır,huzurun, barışın, demokrasinin, adaletin coğrafyası Samandağ’dır. Birlik ve beraberliğin coğrafyası Samandağ’dır. O yüzden Samandağlı olmak bir ayrıcalıktır diyorum. Hazır herkes buradayken şunu belirtmek istiyorum ki hep birlikte el ele verelim, Samandağ’ı, Samandağ’ın sahilini turizm açısından hak ettiği yere getirelim. Hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.
AKP Hatay İl Başkanı İbrahim Güler; “ Samandağ’ın ve Hatay’ın tanıtımında önemli katkısı olacak bu festivali tertip eden Samandağ Turizm İşletmecileri ve Yatırımcıları Derneği’ne, tertip heyetine ve başkanına ben, partim ve Hatay adına teşekkür ediyorum. Samandağ Hatay’ın 15 ilçesi içerisinde en gözde ilçelerden biridir. Gerek sahip olduğu sahili ile deniziyle ve sahip olmuş olduğu tarihi değerleriyle turizm adına önde olan bir ilçedir. Gerek Titüs Tüneli, gerek Kara Mağara, gerek Musa Ağacı, gerek Hz. Hızır Aleyhisselam’ın makamı ile Samandağ diğer ilçelerden bu manada hep 2-3 adım önde. Ben bu festivali düzenleyen arkadaşlara teşekkür ediyor hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.” dedi.
Açılış Konuşmalarının ardından festivale destek sağlayan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Samandağ Kaymakamı Murat Kütük, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, Samandağ İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Ateş, ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan Ray’a plaket takdim edildi. Plaketleri sahiplerine Hatay Vali Yardımcısı Mahmut Ersaloğlu verdi.
Plaket töreninden sonra protokol maçı yapıldı.

FESTİVALDE KAYT SÖRFE YOĞUN İLGİ
Samandağ sahilinde akrobatik hareketler sergileyen Kayt sörfçüler Samandağ sahiline renk kattılar. Festivale gelen vatandaşlar hayranlıkla sörfçüleri izledi. Festivalde, protokol maçından sonra Hatay Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Samandağ Kaymakamı Murat Kütük, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Kamacı kayt sörfçülerin yanına giderek sohbet ettiler.

Samandağ 2.Turizm Fest Büyük Bir Heyecanla Başladı Samandağ 2.Turizm Fest Büyük Bir Heyecanla Başladı Samandağ 2.Turizm Fest Büyük Bir Heyecanla Başladı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

seventeen − eleven =