Ak Parti Hatay milletvekili Abdulkadir Özel Ak Parti Hatay İl Başkanı İbrahim Güler, Ak Parti Hatay milletvekili adayı Abdülkerim Güven, Ak Parti İskenderun İlçe Başkanı Bestami Bilgili ile birlikte İTSO yönetimine nezaket ziyaretinde bulundular.
24 Haziran seçimlerinde Ak Partiden Hatay milletvekili seçildikten sonra teşekkür ziyaretlerini sürdüren milletvekili Özel, İTSO yönetimini de ziyaret etti.
Ziyarette İTSO Anı defterini de imzalayan milletvekili Özel, şehrin genel ekonomik sorunları hakkında İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz’dan bilgiler aldı.
Karşılıklı sohbet ortamında geçen ziyarette ağırlıklı olarak bölge ekonomisi ile sanayici ve iş adamlarının, esnafların sorunları hakkında karşılıklı fikir alış verişinde bulunuldu.
Ziyaretten ötürü memnuniyetini dile getiren İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, bölgenin sorunlarından oluşan dosyaları milletvekili Özel’e teslim ederek, gerekenlerin yapılmasını istedi.
İskenderun için önem arz eden Amanos Tünel projesi, Gümrük Laboratuvarı, Yabancılara konut satışı ile ilgili konular, İskenderun Arsuz arasında yapılması düşünülen Yeni Organize Sanayi bölgesi Toptancılar sitesi, Sebze Hali Sitesi, Soğuk Hava Depolarının kurulması, Nakliye sektörü, Ro-Ro seferleri gibi konular ziyarette ele alındı ve karşılıklı fikir alış verişinde bulunuldu.
Ak Parti Hatay milletvekili Abdulkadir Özel ise, İTSO’nun şehrin en önemli sivil toplum kuruluşu olduğunu belirterek; “Bölgenin ekonomik ve sosyal konularının gündeme getirilmesi ve sorunların en yetkili mercilerde çözülmesi noktasında artık bir yerlerden başlanmalı. Bu balatmış olduğunuz projelerin hayata geçmesi noktasında hep birlikte çaba sarf edeceğiz. İTSO olarak şehrimiz ekonomisini canlandıracak bu projelerin çözümü noktasında ben de elimden gelen çalışmaları yapacağım. İTSO’ya ve yönetimine de yapmış oldukları özverili çalışmalardan ötürü teşekkür ediyorum” şeklinde değerlendirmelerde bulundu.
Ak Parti Hatay milletvekili Abdulkadir Özel Ak Parti Hatay milletvekili adayı Abdülkerim Güven, Ak Parti Hatay İl Başkanı İbrahim Güler, Ak Parti İskenderun İlçe Başkanı Bestami Bilgili’nin ziyaretinde İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İTSO Başkan yardımcısı Muhsin Yeter, İTSO Muhasip üye Gassan Kuran, İTSO yönetim kurulu üyeleri Müfit Tennioğlu, Yusuf Yılmaz Raşit Özyurt, Hıdır Güneş ve İTSO Genel sekreteri Figen Gül Dönmez de yer aldı.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

20 − ten =