07-17 Temmuz 2018 tarihleri arasında Fusun Sayek Sağlık ve Eğitim Derneği koordinesinde , Arsuz’un kalkınmasında zaman zaman katılım sağladığı galeri soyut sanat galerisi önderliğinde yurt içi ve yurt dışından ressamların katıldığı bir resim çalıştayı düzenlendi.

Hafta boyu devam eden çalıştayın ardından 06.07.2018 Cuma günü 18:00 da Fusun Sayek Kültür Evi’nde düzenlenen bir sergi ve kokteylle çalıştay son buldu . Kaymakam Musa SARI , Belediye Başkanı Nazım CULHA , Kent Konseyi ve Dernek Başkanı İskender SAYEK , siyaset ve iş dünyasından misafirler, sanatçılar ve kursiyerlerin katıldığı serginin belirli bir kısmının gelirleri tıp eğitimi gören öğrenciler için burs fonuna aktarıldı.

Kaymakam SARI yaptığı konuşmada düzenlenen bu etkinlikle ilçemizde ünlü sanatçılarında katılımı ile güzel bir sanatsal etkinlik düzenlenmesinin yanı sıra eğitime de anlamlı bir katkının sağlandığını belirterek Dernek Başkanı İskender SAYEK ve yönetimine , destek sunan herkese ve sanatçılarımıza ilçe adına teşekkürlerini sunduğunu, sanatçılarımızdan ayrıca Arsuz adına bir kültür elçisi olmalarını rica ettiğini belirterek emeği geçen herkesi kutladığını dile getirdi.

Arsuz Resim Çalıştayı Arsuz Resim Çalıştayı Arsuz Resim Çalıştayı

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

7 + 16 =