CHP Kurultay Çağrısı Yaptı

24 Haziran seçimleri sonrası, parti oy oranları ile cumhurbaşkanı adaylarının oy oranları arasındaki fark, kamuoyunda yeni tartışmalara yol açmıştır. Özellikle CHP, bu tartışmaların ana öznesi haline gelmiştir. Partimizin sürekli olarak basında, sosyal medyada ve kamuoyu önünde tartışılır hale gelmesi partimizin kurumsal kimliğine ciddi zarar vermektedir.
Türkiye’nin en genç il başkanı olarak gençliğin sesine kulak verdik. Halkın partisi olarak, halkın sesine kulak verdik. Medeniyetlerin kenti olarak Hatay’ın sesine kulak verdik ve kurultay çağrısı yapmayı gerekli gördük.
Yerel yönetim seçimlerine gidilen bu süreçte, kamuoyunda CHP ile ilgili tartışmaların bir an önce sonlandırılması acil elzemiyet arz etmektedir. Ayrıca parti üst yönetiminin 24 Haziran seçimleri sürecindeki kararlarının, yarattığı sonuçların ve bunlara yöneltilen eleştirilerin basın yoluyla irdelenmesi, partimizin kurumsal yapısına zarar vermektedir. Bu tartışmaların, CHP’nin en üst demokratik kurulu olan kurultayda, aile içerisinde görüşülmesi ve bir nihayete erdirilmesi gerekmektedir.
İktidara giden yol yerel yönetim başarısından geçmektedir. Partimizin enerjisini sürekli içeride harcaması, hedefi uzaklaştıracaktır. Bir an önce tartışmalarını çözümlemiş, kadrolarını güçlendirmiş bir CHP ile yerel seçim çalışmalarının startı verilmeli ve iktidar hedeflenmelidir.
CHP Hatay İl Başkanı ve CHP Hatay kurultay delegeleri olarak gençliğin, halkın ve tabanın sesine kulak verdiğimizde tarihi sorumluluğumuzu yerine getirmeye karar verdik. Yerelde ve Türkiye’de iktidar için, aşağıda imzaları bulunan il başkanı ve kurultay delegeleri olarak partimizi ve genel merkezimizi ivedilikle partimizin en üst karar organı olan kurultayı toplamaya davet ediyoruz.
HALİL İBRAHİM ÖZGÜN CHP HATAY İL BAŞKANI NİHAT MATKAP- KURULTAY DELEGESİ
SERVET MULLAOĞLU- KURULTAY DELEGESİ DERYA ALTUNAY- KURULTAY DELEGESİ
İBRAHİM YAMAN- KURULTAY DELEGESİ MEHMET GÜNENÇ- KURULTAY DELEGESİ
ENDER ÇOLAKOĞLU- KURULTAY DELEGESİ FİLİZ HAKSÖZ- KURULTAY DELEGESİ
HASAN RAMİZ PARLAR- KURULTAY DELEGESİ NALAN AKKÜLAH- KURULTAY DELEGESİ
SUNEL AKSU YILMAZ- KURULTAY DELEGESİ FEVZİYE MİÇOĞULLARI- KURULTAY DELEGESİ
SONAY AYKUT- KURULTAY DELEGESİ

1 YORUM

  1. Nedense hepside yarası olanlar.Bundan şu anlaşılıyor hiçbiri babasının hayrına uğraşmıyor tamamen ticari ve bireysel kaygıları için vekil olmak istiyorlar ve olamayıncada böyle kurultay çağrısı yapıyorlar.Bugüne kadar hangisinin kime ne faydası olmuşki gidip ordan bize fayda sağlayacaklar.Parasına güvenip parti rozeti takıyorlar vay efendim vekil olmamız gerekiyor siz kimsiniz ya sizin yüzünüzden bu memleket düzene girmiyor.İktidar yerelden başlar gidip yerel seçime oy toplayın belediyeleri kazanında sonra atlayın ortaya tabi milletvekilliği kolay ilk 4-5 e gir birilerinin torpiliyle sonra da yan gel yat.Tiksindirdiniz bizi memlekettende siyasettende CHP dende.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here