Suriye Uyruklu Sahte Diş Doktoru ve Kaçak İlaç Operasyonu

İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğünce; Halkımızın güven, huzur ve sükûnu başta olmak üzere, gençlerimizin ve çocuklarımızın, kötü ve zararlı alışkanlıklardan (alkol düşkünlüğü, uyuşturucu madde bağımlılığı, suç işleme, kumar ve benzeri kötü ve zararlı alışkanlıklar) korunması amacıyla yürütülen çalışmalar titizlikle ve hassasiyetle sürdürülmektedir.

► Nitelikli Dolandırıcılık ile Kamu Kurum ve Kuruluşları Zararına Nitelikli Dolandırıcılık Suçları kapsamında İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Grup Amirliği ekiplerince icra edilen çalışmalar neticesinde,

►İlçemiz Barbaros Mahallesi’nde bulunan bir adresin arka tarafında çeşitli marka ve ebatlarda ruhsatsız tıbbi ilaç deposunun bulunduğu ve yasa dışı olarak ilaç satışı yapıldığı yönünde alınan istihbarat doğrultusunda ilgili/yetkili merciden arama ve el koyma izni almak suretiyle 27/06/2018 günü söz konusu adrese operasyon gerçekleştirilerek, 1742 adet tıbbi ilaç ve medikal malzeme ele geçirilmiş olup, Suriye uyruklu M.S.E. isimli şahıs hakkında yasal işlem yapılmıştır.

►İlçemiz Kurtuluş Mahallesi’nde bulunan bir adreste Suriye uyruklu doktorlar tarafından Suriye uyruklu hastaların muayene edildiği ve tedavi için ilaç yazdıkları yönünde alınan istihbarat doğrultusunda ilgili/yetkili merciden arama ve el koyma izni almak suretiyle 28/06/2018 günü söz konusu adrese operasyon gerçekleştirilerek, 1553 kutu, 395 Blister (kutusu olmayan açılmış ilaç), 433 adet tıbbi ilaç ele geçirilmiş olup, bu adreste çalışan Suriye uyruklu A.E. ve A.A. isimli şahıslar hakkında yasal işlem yapılmıştır.

Konu ile ilgili Cumhuriyet Savcılığı tarafından yürütülmekte olan adli süreç devam etmektedir.

Suriye Uyruklu Sahte Diş Doktoru ve Kaçak İlaç Operasyonu Suriye Uyruklu Sahte Diş Doktoru ve Kaçak İlaç Operasyonu Suriye Uyruklu Sahte Diş Doktoru ve Kaçak İlaç Operasyonu Suriye Uyruklu Sahte Diş Doktoru ve Kaçak İlaç Operasyonu Suriye Uyruklu Sahte Diş Doktoru ve Kaçak İlaç Operasyonu Suriye Uyruklu Sahte Diş Doktoru ve Kaçak İlaç Operasyonu

Önceki İçerikTerfi Merkezlerinde Bakım Çalışmaları Sürüyor
Sonraki İçerikHatay Valiliğinden Kaybolan Ufuk Tatar Açıklaması