Vergi Adaletsizliği ve Emeklilik Yaşı Düzenlenmeli

Çelik İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör, CHP Hatay Milletvekili Adayı Doktor Riyat Kırmızıoğlu’ndan işçi sınıfının en önemli sorunlarının çözümü için destek istedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Milletvekili Adayı Doktor Riyat Kırmızıoğlu, beraberinde CHP Hatay Milletvekili Adayı Avukat Suzan Şahin, İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu, kalabalık ekibiyle birlikte Çelik İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör ile Şube Sekreteri Murat Kayış ve yönetim kurulunu ziyaret etti.

Karşılıklı görüş alış verişi ve iyi niyet dilekleriyle gerçekleşen ziyarette vergi adaletsizliği ve işçi hakları üzerine kısa bir konuşma yapan Çelik İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör, özellikle ağır sanayi sektöründe emeklilik yaşının 5 yıl erkene çekilmesinin bir zorunluluk olduğunu belirterek, yüzde 35’lere veren vergi adaletsizliğinin de acil düzenlenmesi konusunda CHP Hatay Milletvekili Adayı Doktor Riyat Kırmızıoğlu’ndan destek istedi.

Çelik İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör’ün işçi sınıfı adına taleplerini içeren konuşması şöyle;
Ülkede sorunlar çok ciddi emekçiyiz bir siyasi parti değiliz. Ülkede bir vergi adaletsizliği var, yüzde 35’lere varan bir vergi adaletsizliği, bunun çözümü için öncelikle sizden destek istiyoruz inşallah vekil olduğunuzda, ki olacağınıza da inanıyorum. Bir diğer sorun ağır sanayi sorunları, maalesef metal sektöründe 60 yaşına kadar çalışması mümkün değil. Ağır sanayi olayı çözülürse 4-5 yıl daha öne çekilir sigorta yaşı emeklilik yaşı biraz daha emekliliğin tadını çıkarırlar. Diğer bir sorunumuz da çıraklık eğitim ve meslek liselerinde sigorta başlangıç tarihini staj gördüğü döneme çekmeleriyle alakalı. Bu bizim için çok önemli. Muhalefet çalışırsa iktidarda çalışıyor. “

Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Milletvekili Adayı Doktor Riyat Kırmızıoğlu da, Çelik İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör’ün destek talebine olumlu yanıt vererek, bu sorunların bütünüyle CHP iktidarında çözüleceğinin sözünü verdi.
Doktor Riyat Kırmızıoğlu yaptığı konuşmada, CHP’nin geçmiş seçim dönemleri de dahil yayınladığı seçim bildirgelerinin aynı zamanda bir hükümet programı ortaya koyduğunu belirtirken, CHP’nin ortaya koyduğu projelerin AK Parti hükümeti tarafından kopyalandığını, ancak taşeron sorunun bu haliyle düzenlenmesinin yanlış olduğunu vurguladı.
AK Parti’den de, 24 Haziran veya 8 Temmuz sonrasındaki CHP’nin iktidarında yapıcı muhalefet beklediklerini belirten Kırmızıoğlu, Türkiye’de vergi adaletsizliğinin giderildiği bir sürece girileceğini, az kazanandan az, çok kazanandan da çok almayı öngördüklerini ifade ederek şöyle konuştu; “Türkiye’de asgari ücret konusunda öncü partiyiz. Yerlerde sürünen asgari ücret, yoksulluk sınırının çok üstünde 2 bin 200 TL’ye yükseltilecek. İşin işveren tarafı da hesaplanıyor. Ağır sanayi sektöründe çalışan işçi sınıfının, işverenin yanında olmaya, bu konularda dengeyi kuracağımıza inanıyoruz.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here