İSTE kep atmaya Dörtyol’dan Başladı

İSTE 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Kep Atma Törenlerinin başlangıcı Dörtyol Meslek Yüksekokulu öğrencileri için düzenlenen programla yapıldı. İSTE Dörtyol Meslek Yüksekokulu’nda Tören Yürüyüşü ile başlayan Kep Atma Töreni; Saygı Duruşu yapılması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti. Dörtyol Kaymakamı Murat BULACAK, Dörtyol Özel Harekat Tabur Komutanı Hakan TURAN, Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar TOKSOY, Daire Amirleri, Sivil Toplum Kuruluş Temsilcileri, akademisyenler ve öğrenciler ile velilerinin katıldığı Kep Atma Töreni, İSTE tanıtım filmi ve Rektör Prof. Dr. Türkay DERELİ’nin mesajının video gösterimleri ile devam etti.

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Dörtyol Meslek Yüksekokulu Müdürü Bahettin GÖZÜBENLİ’nin mezun ve mezun adaylarına başarılar dilediği açılış konuşmasının ardından, Dörtyol Kaymakamı Murat BULACAK da sahneden öğrencilere ömür boyu mutluluklar ve başarılar diledi. İSTE’de öğrenmiş oldukları bilgilerin ve diplomanın ömür boyu işlerine çok yarayacağına emin olduğunu belirten BULACAK; öğrencilerin ve ailelerinin heyecanına ortak olmaktan onur duyduğunu ve eğitim süreci boyunca emek eden tüm akademisyen hocalara minnet duyduğunu ifade etti.

Konuşmaların ardından beklenen an geldi, nefesler tutuldu ve geri sayım yapılmasının ardından öğrenciler hep beraber keplerini gökyüzüne fırlattılar. Sevinç çığlıkları ve neşeyle gökyüzüne uçuşan kepler, katılımcıların unutamayacağı görsel bir şölen havası estirdi. İSTE Genel Sekreteri Yılmaz ÇİĞDEM ve Dörtyol Meslek Yüksekokulu Müdürü Bahettin GÖZÜBENLİ’nin öğrencilere başarı belgelerini takdim etmelerinin ardından; öğrenciler, aileleri ve davetliler hep birlikte neşeli sohbetler ve öğrencilerin müzik dinletisi eşliğinde İSTE Dörtyol Meslek Yüksekokulu bahçesinde iftar saatini bekledi. Akşam ezanı ile birlikte tüm katılımcılara, Türk Kızılayı İskenderun Şubesi işbirliği ile iftar yemeği ikram edildi.

İSTE kep atmaya Dörtyol’dan Başladı İSTE kep atmaya Dörtyol’dan Başladı

İskenderun Haber
iskenderun haber genel içerik editörüdür. Haber ihbarlarınız veya ilanlarınız için üst menüden bize ulaşın sekmesini kullanın.