İTSO’da ‘İş ve Sosyal Hayatta İletişim’ konulu seminer düzenlendi

0
9
TSO DA İLETİŞİM SEMİNERİ 1
TSO DA İLETİŞİM SEMİNERİ 1

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Meslek Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi Miral Arıca İskenderun Ticaret ve Sanayi Odasında ‘İş ve Sosyal hayatta İletişim’ konusunda seminer verdi.
İTSO üyelerinin katılımı ile gerçekleştirilen eğitim seminerinde çalışanların günlük iş hayatında yaşadıkları sorunlar ve bu sorunların çözümü, müşteri memur amir ilişkileri, bu ilişkilerde iletişimin önemi ve dikkat edilmesi gereken konuları ele alındı.
Hatay MKÜ MYO Öğretim Görevlisi Miral Arıca, vatandaşların günlük iş ve sosyal hayatındaki iletişim konularını esprili ve örneklerle anlatırken, seminere katılanları hem güldürdü, hem de gülerken düşündürdü.
Miral Arıca, sine vizyon destekli olarak verdiği seminerinde, “Günlük iş ve sosyal yaşamda iletişimi etkin kullanan insanlar, beden dilini kullanmada uzmandırlar, dürüsttürler, otantiktirler, gruplara bir birey gibi hitap ederler, kulakları her zaman açıktır, proaktif olurlar. Bu nedenle güler yüzle karşısındaki insana hitap ederler. Müşteri veya misafirlerle konuşurken, göz ve vücut dili ile onu takip eden insanlar, hem iletişim, yönünden hem de karşısındaki insana karşı davranışları yönünden pozitif etki alır ve verirler. Tüm bu söylediklerimiz telefon, internet ve sosyal medya kullanımında da geçerlidir” dedi.

İTSO’da ‘İş ve Sosyal Hayatta İletişim’ konulu seminer düzenlendi İTSO’da ‘İş ve Sosyal Hayatta İletişim’ konulu seminer düzenlendi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

seventeen − 1 =