Hatay’da İlk Planetaryum Yükseliş Koleji’nde

Hatay’da ilk plateneryum, İskenderun Yükseliş Koleji Bilim Kampusu ile öğrencilere merhaba diyecek. Yeni binasında yeni teknolojik altyapısı ile donatılan ve öğrencilerimizin bu yönde gelişimini sağlayacak olan plateneryum ile öğrenciler uzayı daha iyi tanıma fırsatı bulacaklar.Özel Yükseliş Koleji Bilim Kampusu Kurucusu hayırsever eğitimci Nuri Üysen, öğrencilerimiz için bir fırsat olan planeteryum yapım sözleşmesini Ali Kuşçu Gökbilim Merkezi kurucusu ve işletmecisi Pronova firması ile imzalayarak hayata geçirdi.
Bölgemizde eğitim alanında sürekli yenilik arayışları içinde olan ve eğitim bayrağını sürekli yukarılara çeken Özel Yükseliş Koleji Bilim Kampusu Kurucusu Nuri Üysen, “Öğrencilerimize ve bölge halkımıza gökyüzünü ve ötesini daha rahat bir ortamda etkileyici bir şekilde sunmayı amaçlıyoruz. Planetaryum ile öğrencilerimiz gökyüzündeki yıldızları tanıyabilir, derin uzaya seyahat edebilirler. Ayrıntılı olarak gökyüzündeki yıldızları görmeleri için okulumuzda uzay akademisi bölümünü açtık. Burada planetayumun yanında birçok uzay ile alakalı metaryeller bulunacak. Amacımız kolejimizde öğrencilerimize uygulamalı olarak gökbilimini tanıtmak ve eğitimin yanında öğretime de ağırlık vermek ve Hatay’da ilklerin okulu olmaktır” şeklinde konuştu.
Özel Yükseliş Koleji Bilim Kampusu Genel Müdürü Aykut Davut Öktem ise, “Öğrencilemizin gelişen dünyada değişen teknoloji çağını yakalaması için büyük gayret sarf ediyoruz. Dünyada yeni çıkan teknolojiyi aynı zamanda öğrencilerimize sunmanın gurunu taşıyoruz. Birçok proje ile yakın zamanda eğitimimizi yükseltmeye devam edeceğiz” dedi.
Planetaryum, önümüzdeki eğitim ve öğretim yılında Özel Yükseliş Koleji Bilim Kampüsü’nde uygulamalı olarak hayata geçecek.

Hatay’da İlk Planetaryum Yükseliş Koleji’nde

Önceki İçerik3.242 adet uyuşturucu hap ele geçirildi
Sonraki İçerikPTT 5000 Personel Alıyor