Hbb Türk Müziği Korosu’ndan Muhteşem Resital

0
17
hbb 3
hbb 3

Hatay Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesinde çalışmalarını sürdüren HBB Türk Müziği Korosu, 6 Mayıs Pazar günü Antakya Kültür Merkezi’nde ‘Bahar Meltemi Konseri’ ile müzikseverlerle buluştu.

Farklılıkların zengin birlikteliğinin ezgilere döküldüğü bu muhteşem gecede dev kadrosuyla müzikseverlerin kulaklarının pasını silen Şef Gürcan Sovuksu yönetimindeki Türk Müziği Korosu’nun iki bölümden oluşan solo, koro ve saz ekibinin muhteşem performansı dinleyenleri mest etti.

Hep bir ağızdan söylenen ‘Türk Marşı’ ve Türk Bayrakları eşliğinde son bulan koronun muhteşem performansı dinleyenlerden tam not alarak ayakta alkışlandı.

Konuşmalarını gerçekleştiren Başkan Savaş, “ Çok renkliliğini zenginliğe çeviren Hatay’daki tüm hemşehrilerimizi seviyoruz. Böylesine güzel bir topluluğa hizmet etmekten gurur duyuyorum. Ortadoğu’daki kaos bizi olumsuz olarak etkiledi ama EXPO 2021 ile Gastronomi ödülü bizim iki altın bileziğimiz. Spor alanında da Hatay’ı hiç olmadığı kadar başarıya ulaştırdık. Amacımız sağlıklı nesiller yetiştirerek spora katkı sağlamak. Size söz veriyorum EXPO 2021 ile Hatay’ın tarihi ve medeniyet kültürünü tüm dünyaya tanıtacağız. Tüm olumsuz şartlara rağmen Hatay’ın etkilenmemesi için elimizden geleni yapacağız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çok sevdiğim bir sözünü sizlerle paylaşmak isterim; ‘Dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla yorulmazlar’ diyerek HBB Türk Müziği Korosu’nun başarılı sanatçılarına ve dinlemeye gelen herkese teşekkürlerini iletti.

Yakın zamanda yapılması planlanan kültür merkezi ile ilgili de bilgi paylaşan Başkan Savaş, “Avrupa’da ve Türkiye’de birçok büyükşehirin kültür merkezi şehir merkezindeki parkın içinde yer alıyor. Bizim de çok güzel bir parkımız var. 7’den 70’e herkesin bu parktan faydalanabilmesi için 500 kişilik bir kültür merkezi yapmak istedik. Bildiğiniz üzere bu konu çok konuşuldu. O yüzden yeni bir proje hazırladık ve bu sefer daha farklı bir yere 1000 kişilik bir salon yapmayı planlıyoruz. Bu kültür merkezinin içerisinde sergi salonu, tiyatro sahnesi ve sanatçıların hazırlık yapacağı yerleri olacak. Projeye, 1,5-2 ay gibi kısa bir sürede başlayabiliriz” ifadelerine yer verdi.

Hbb Türk Müziği Korosu’ndan Muhteşem Resital Hbb Türk Müziği Korosu’ndan Muhteşem Resital Hbb Türk Müziği Korosu’ndan Muhteşem Resital

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

11 − 7 =