Arsuz’da Öldürülen Teröristlerin Üstlerinden Çıkan Silahlar Şaşırttı

0
3
operasyon 2
operasyon 2

İl Jandarma Komutanlığı tarafından sürdürülen istihbari çalışmalar neticesinde 26 Mart 2018 Pazartesi günü saat 19.00 sıralarında Hava Kuvvetleri unsurlarının desteği ile 11 bölücü terör örgütü mensubunun bulunduğu bölgeye operasyon düzenlendiği daha önce kamuoyuna duyurulmuştu.

Operasyonun ardından 27 Mart 2018 Salı günü arama tarama faaliyeti yapmak üzere bölgeye Jandarma birimleri sevk edilmiş, faaliyet esnasında yaralı bir teröristin açtığı ateş sonucu bir JÖAK personeli ağır yaralanarak hastaneye kaldırılmıştır.

Çıkan çatışma sonucunda yaralı terörist ile birlikte bir teröristin daha cesedine ulaşarak toplam 8 terörist ölü olarak ele geçirilmiştir.

Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Jandarma personeli yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.

Şehidimize Allahtan rahmet, ailesine, yakınlarına ve tüm milletimize baş sağlığı dileriz.

Etkisiz hale getirilen teröristlerle birlikte toplamda 5 adet M-16 tüfek, 1 adet RPG-7 roketatar, iki adet kaleşnikof tüfek, iki tabanca, sırt çantası, el telsizi, çok miktarda gıda malzemesi ve silahlara ait muhtelif çap ve sayıda mühimmat ele geçirilmiştir.

Bölgede operasyonlar ve arama-tarama faaliyetleri sürdürülmektedir.

Arsuz’da Öldürülen Teröristlerin Üstlerinden Çıkan Silahlar Şaşırttı Arsuz’da Öldürülen Teröristlerin Üstlerinden Çıkan Silahlar Şaşırttı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

10 + 9 =