Arsuz’da 18 Mart Töreni

0
17
arsuz 1 3
arsuz 1 3

İnsanlık tarihinin en büyük ve en çetin savaşlarından birinin yaşandığı, eşi benzeri görülmemiş bir kahramanlık destanı olan 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103. Yıl Dönümü’nü kutlamak ve şehitlerin aziz hatırasını anmak amacıyla Arsuz’da düzenlenen törenler Arsuz Kent Meydanında bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başladı.

Törenlere, Arsuz Kaymakamı Musa SARI, Arsuz Garnizon Komutanı Kıdemli Albay Cengiz Çoban, Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Arsuz protokolü ve askeri erkanın yanı sıra, çok sayıda gazi ile vatandaş katıldı.

Ata’ya çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Arsuz Garnizon Komutanlığı’nda görevli Deniz İkmal Teğmen Mesut Toprak yaptı.

Çelenk Sunumunun ardından sonra Başkan Culha ve Protokol Üyeleri Gözcüler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Lise öğrencileri tarafından 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi destanı programı ile şehitlerimiz yad edildi.

Törenin ardından, Arsuz Kaymakamı Musa SARI, Arsuz Garnizon Komutanı Kıdemli Albay Cengiz Çoban ve Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha Çanakkale Zaferi’nin 103.yılı dolayısıyla milletin geleceği adına canlarını feda eden aziz şehitleri anmak için Karaağaç Mahallesi’ndeki Şehit Mezarlığı’nı ziyaret ederek, kabirlere çiçek bıraktıktı.

Anlamlı Günde Anlamlı Ziyaret

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen hain terör saldırısında canlı bombanın geçişini önleyerek kahramanca şehit düşen Arsuzlu Gümrük Muhafaza Memuru Umut Sakaroğlu’nu mezarı başında anan Başkan Culha ve Protokol Üyeleri Şehit Sakaroğlu’nun ailesini ziyaret etmeyi unutmadı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

19 − 11 =