Arsuz Bilgiye Doydu

Arsuz Belediyesi, Eğitim ve Kültür Etkinlikleri kapsamında Prof. Dr. Kıvanç Ulusoy’un katılımıyla “Doğu Akdeniz’de Güç Mücadelesi ve Değişen İttifak Yapısı” konulu bir konferans düzenledi.

Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha başta olmak üzere, Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, İskenderun Eski Belediye Başkanı Dr. Yusuf Civelek, CHP İl Başkanı Av. Servet Mollaoğlu ve İlçe Başkanları, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri, Arsuz Belediyesi Meclis Üyeleri ve Muhtarlar katıldı.

Sosyal Belediyecilik anlayışıyla hareket eden,yapmış olduğu işlerle adından sıklıkla söz ettiren Arsuz Belediyesi, her alanda gerçekleştirdiği konferans, seminer, panel vs. gibi organizasyonlara bir yenisi daha ekledi. Konuşmalarını yapmak üzere kürsüye çıkan Arsuz Belediye Başkanı Nazım CULHA, göreve geldikleri günden beri, belediyeciliğin sadece yol yapma, alt yapı yapma, kaldırım yapmaktan ibaret olmadığını ve buna göre hareket ettiklerini söyledi. Başkan CULHA,”Bunun için özellikle sosyal projeleri, kültürel etkinlikleri, sportif etkinlikleri, sanatsal etkinlikleri hiçbir zaman da ihmal etmedik. bu kapsamda bugün de sevgili hocamız Doğu Akdeniz’deki değişiklikleri, oradaki yeni ittifak konularını işlemek üzere konuğumuz. Daha evvel farklı alanlarda bu şekilde etkinliklerimiz oldu, olmaya da devam edecektir. Çünkü ilçemizin, bu dünyadaki gelişmeleri, ülkemizdeki gelişmeleri, yakinen en yetkin ve bilimsel ağızdan duyması gerekiyor. Bunu bugün sevgili hocamızdan duyucağız. Bundan sonra, bahar etkinliğimiz var. Özellikle yerel kültürü yaşatmak, doya doya yaşamak ve ileriye taşımak adına yaptığımız bir etkinlik. Bu sene 4.yılını kutlayacağımız bahar etkinlikleri. Özüne baktığımız zaman marttan başlayıp mayısa kadar devam eden süreçlerin içerisinde yapılan bütün etkinlikler aslında aynı amaçla ve bahar bayramı adı altında yapılır. Bu bağlamda bu sene , 30 Martta başlayıp, 14 Nisana kadar sürecek etkinliklerimiz var. Ben şimdi buradan da duyurusunu yapmış olayım,” şeklinde konuştu.

Konferansı gerçekleştirmek üzere kürsüye çıkan Prof. Dr. Kıvanç Ulusoy, ilk defa kendi memleketinde konuştuğunu, bu yüzden bu toplantının kendisi için özel bir öneme sahip olduğunu söyledi. Ulusoy,” Bana bu fırsatı veren Belediye Başkanımız Nazım Culha’ya çok teşekkür ederim. Çünkü Hatay’da ne Üniversite ne de başka kurumda bulunma şansım oldu. Bu vesileyle ilk defa kendi memleketimde bu organizasyonda yer alıyorum,” şeklinde konuştu. Daha sonra Doğu Akdeniz’deki güç mücadeleleri ve ittifak yapıları hatta dünyadaki ittifak yapıları hakkında bilgi verdi.

Arsuz Bilgiye Doydu Arsuz Bilgiye Doydu Arsuz Bilgiye Doydu

Önceki İçerikHatay Mart Ayı Fetö Operasyon Verileri Açıklandı
Sonraki İçerikÇanakkale Şehitleri İskenderun’da Rahmetle Anıldı
Avatar photo
iskenderun haber genel içerik editörüdür. Haber ihbarlarınız veya ilanlarınız için üst menüden bize ulaşın sekmesini kullanın.