Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk ÖZLÜ’den İskenderun’a Büyük Müjde

Hatay Valisi Erdal ATA, Ak Parti Hatay Milletvekili Orhan KARASAYAR, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü SAVAŞ, Hatay İl Emniyet Müdürü Kamil KARABÖRK ve İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Zeki BALCI ile birlikte İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay DERELİ’yi makamında ziyaret eden Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk ÖZLÜ, İSTE’nin İskenderun ve İskenderun sanayisi için büyük bir şans olduğunu ve başarılı çalışmalarını yakından izlediğini söyledi.

İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay DERELİ’den Üniversite’de yapılan Ar-Ge çalışmaları ile ilgili bilgi alan Bakan ÖZLÜ; “’Bilim Merkezi’, ‘Teknoloji Üssü’ ve ‘İleri Sanayi Ülkesi’ Türkiye hedefine, İskenderun Teknik Üniversitesi’nin önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum, değerli Rektörümüzün başarılı çalışmalarının devamını diliyorum” dedi ve İskenderun’daki Ar-Ge ekosisteminin bir teknoparka acilen ihtiyacı olduğunu ve İSTE önderliğinde bir teknopark kurulması için her türlü desteği vereceğini belirterek, gerekli çalışmaların ivedi olarak başlatılmasını istedi.

Rektör Prof. Dr. Türkay DERELİ ise, “Teknoparkımızın olmaması Ar-Ge çalışmalarımızın etkinliğini azaltıyordu, Sayın Bakanımızın Teknopark konusunda yeşil ışık yakması ve İSTE’yi ziyareti bizi ziyadesiyle onurlandırdı” şeklinde konuştu.

Ziyaret sonunda İSTE anı defterini imzalayan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk ÖZLÜ’ye; İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay DERELİ tarafından ağaç dikim sertifikası ile plaket takdim edildi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk ÖZLÜ’den İskenderun’a Büyük Müjde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk ÖZLÜ’den İskenderun’a Büyük Müjde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk ÖZLÜ’den İskenderun’a Büyük Müjde

Önceki İçerikİTSO’da Müşteri ilişkileri yönetimi semineri yoğun ilgi gördü
Sonraki İçerikArsuz Kırmızı Beyaza Büründü
Avatar photo
iskenderun haber genel içerik editörüdür. Haber ihbarlarınız veya ilanlarınız için üst menüden bize ulaşın sekmesini kullanın.