Arsuz Afrin için pedal çeviriyor Türkiye Şampiyonası 1, Etap yol yarışlarının Yıldız B kategorisi yarışları startında küçük kazalar meydana geldi. Bir çok sporcu bisikletinden düştü ve kısa sürede toparlandı.

Ödül töreninin ardından hayatı boyunca sadece bisiklete binen İşadamı İrfan Kirmit’in babası Süleyman Kirmit’e de plaket verildi. Plaket verilmesinin ardından Süleyman Kirmit’in emektar bisikletiyle birlikte hatıra fotoğrafı çektirildi.
Afrin için pedalların çevrildiği Türkiye şampiyonasında müjdeyi veren Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı, bisiklet yarışlarının uluslar arası etabını Arsuz’a getirmenin mümkün olduğunu söyledi.

Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, turizm ve tarım şehri olan Arsuz’un festivaller şehri olmaya aday olduğunu belirterek, Türkiye ve uluslar arası çapta reklam ve tanıtım çalışmaları için de Kaymakam Musa Sarı ile birlikte çalışmalarının devam ettiğini ifade etti.
Arsuz Kaymakamı Musa Sarı da, festivaller şehri Arsuz’un çok önemli bir organizasyona ev sahipliği yaptığını belirtirken, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yürüttüğü Zeytin Dalı operasyonunda yüreğini ortaya koyan Mehmetçikler’e moral mesajı vermek istediklerini söyledi.

49 kulübün katıldığı 3 kategoriden oluşan yarışmada Yıldız B 116, Genç 90, Yıldız A 113 sporcu ile toplamda 319 bisikletli yarışıyor. İlk etabı tamamlanan Yıldız B kategorisinde dereceye giren yarışmacılar:
1. Konya Gençlik Spor’dan Mustafa Ayyorkun
2. Konya Taşkent Spor’dan Yiğit Suphi Askar
3. Konya Gençlik Spor’dan Emre Yuca oldu.
Protokol üyeleri bisikletlerine binerek Arsuz Kent Meydanı’nda Afrin için pedal çevirdiler.
Hatay Milletvekili TBMM İdare Amiri Orhan Karasayar, Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı, Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürü M. Cemil Şensöz, Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Keskin’in katılımlarıyla ödül töreni gerçekleşti.
Ödül töreninde:
Türkiye Bisiklet Federasyon Başkanı Erol Küçükbakırcı Hatay Milletvekili Türkiye Büyük Millet Meclisi İdari Amiri Orhan Karasayar’a, Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı’ya ve yarışma direktörü Suat Torgay’a, Arsuz Kaymakamı Musa Sarı Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürü M.Cemil Şensöz’e Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü M. Cemil Şensöz Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Keskin’e plaket takdimlerinde bulunuldu.

Arsuz, Afrin İçin Pedal Çevirdi Arsuz, Afrin İçin Pedal Çevirdi

 

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

four × five =