Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya Hatay’a geldi

Bakan Kaya, Reyhanlı’da, terör örgütü PYD/PKK/KCK/YPG/DAEŞ tarafından atılan askeri mühimmatın infilak etmesi sonucu hayatlarını kaybeden Fatma Avlar, Rıfat Sinirli, Ahmet Şanverdi’ nin aileleri ile Reyhanlı Belediye binasında biraraya gelerek aile fertleriyle ayrı ayrı ilgilendi. Şehitlerin emaneti olarak hitap ettiği ailelere taziyelerini iletti, acılarını paylaştı.

Bakan Kaya’ya bu ziyaretlerinde Vali Erdal Ata’nın yanı sıra AK Parti Hatay Milletvekilleri Adem Yeşildal, Orhan Karasayar, Hacı Bayram Türkoğlu, Fevzi Şanverdi,Vali Yardımcısı Meral Batı Demirbaş, İlçe Kaymakamı Fatih Çobanoğlu, İlçe Belediye Başkanları, AK Parti Hatay İl Başkanı İbrahim Güler’de eşlik etti.

Reyhanlı’da gerçekleştirdiği taziye ziyaretlerinin ardından bir değerlendirme yapan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya , “Reyhanlı’da atılan roketler neticesi hayatını kaybeden şehitlerimizin alileri ile bir araya geldik. Her biri kahraman vatan evlatları. Bu vesile ile tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Ailelerimizin hepsi vakur duruşlu.17 yaşında hain terör örgütlerinin attığı roketler ile uykusunda şehit düşen Fatma kızımızın anne ve babasıyla bir araya geldik. Masum sivillerden bahseden tüm batı medyası buraya gelsin, aileleri ile görüşsün. Sivilleri hedef alan birileri varsa bunlar terör örgütleridir. YPG\PKK\YPG’dir. Bunun en büyük kanıtı burada şehit olmuş vatandaşlarımızdır. Fatma kızımız hayalleri olan idealleri olan İzmir’de üniversite okumayı düşünen bir evladımızdı uykusunda şehit düştü.

Yabancı basın mensuplarının,özellikle masum sivilleri hedef olan terör örgütlerini tüm dünyanın görmesi için burada olmaları lazım. Bizim askerimiz, ordumuz asla ve asla hiçbir sivili hedef almamıştır, almayacaktır. Kahraman Mehmetçiğimiz hiçbir zaman için kadınları, masumları çocukları hedef almadı, almayacak. Bizim medeniyet değerlerimizde de asla böyle birşey söz konusu değildir. Sivillerimiz konusunda askerlerimizin gösterdiği hassasiyet ortadır. Tek bir sivilin bir zarar görmemesi için askerimiz çok büyük gayret göstermektedir” dedi.

Reyhanlı ziyaretinin sonrasında 15 Şubat 2018 günü Zeytin Dalı Harekatı için sınıra görev için özel aracı ile giderken geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden 22 yaşındaki sağlık görevlisi Büşra Boyacı’nın Oğlakören Mahallesindeki baba evini ziyaret ederek taziye dileklerinde bulundu.

Son olarak 09 Şubat 2018 Cuma günü Afrin’de icra edilen Zeytin Dalı Operasyonu’nda güvenlik güçleriyle PYD/PKK/KCK/YPG/DAEŞ terör örgütü mensupları arasında çıkan çatışmada şehit olan Piyade Er Sergen Pamukçu’nun Antakya ilçesi Akasya Mahallesindeki evine giderek ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Bakan Kaya, Şehidin annesi Selis Pamukçu, babası Fadil Pamukçu ve ağabeyi Selahattin Pamukçu ile yakından ilgilendi. Şehidimizin vasiyetinin yerine getirileceğini dile getirdi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya Hatay’a geldi Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya Hatay’a geldi

Önceki İçerikMeteoroloji’den Sel Uyarısı
Sonraki İçerikArsuz, Afrin İçin Pedal Çevirdi