2 Milyon öğrenciye ulaşan Tmok’un Oli projesi Hatay’lı öğrenciler tarafından çok beğenildi.
Tmok yönetim kurulu üyesi Porsun ” Ödüllü proje sayesinde geleceğin olimpiyat insanlarını hazırlıyoruz”

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Yönetim Kurulu Üyesi, Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Komisyonu Başkanı Seyit Bilal Porsun, TMOK’un OLİ Projesi’nin sunumunun ülke genelinde 2 milyon öğrenciye ulaştığını söyledi.

Porsun, Hatay ve İskenderun’da gerçekleştirilen Oli Projesi kapsamında 2 bin öğrenciye dokunduklarını, hedeflerinin bu sayıyı ikiye katlamak olduğunu, başta Milli Eğitim Bakanlığı olmak üzere yerel yöneticilerin projeye destek verdiklerini ifade etti.
Arsuz İlçesi’nde Özel Tek Kampüs Okulları’nda gerçekleştirilen sunum öncesi bir konuşma yapan Başkan Porsun şu görüşlere yer verdi:
“Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) tarafından dünyada olimpik eğitim alanında örnek proje gösterilen, 2006 yılından bugüne kadar 50 İl’de 2 milyona yakın öğrenciye ulaştığımız projeyle 4 ve 5. Sınıf öğrencilerine spor bilinci ve kültürü aşılıyoruz. TMOK’un ülkemizde çocukların ve gençlerin fiziksel aktivitelere katılımını teşvik etmek, spor yoluyla bedensel, duygusal, zihinsel ve sosyal yönden sağlıklı gelişimlerine katkıda bulunmak için gerçekleştirilen interaktif ‘spor kültürü ve olimpik eğitim projesi’ne, gittiğimiz her bölgede büyük ilgi gösterilmektedir.

OLİ Projesi’nde öğrencilere dünyada barış, kardeşlik, mükemmellik ve çevre bilinci kavramlarının nasıl geliştiğini göstererek onlara bu bilinci aşılamaktayız.
Başta Arsuz Kaymakamı Sayın Musa Sarı olmak üzere Arsuz Belediye Başkanı Sayın Nazım Çulha ve bize ev sahipliği yapan Özel Tek Kampüs Okulları’nın kurucusu Sayın Yılmaz Tunç’a ve diğer yetkililere teşekkür ederim.”
OLİ’Yİ DOĞU VE GÜNEYDOĞU’YA DA TAŞIYACAĞIZ
Porsun, yakın gelecekte OLİ Projesi’ni doğu ve güneydoğuda da sunumunu gerçekleştireceklerini, bununla ilgili girişimlerde bulunduklarını, hazırlıkların devam ettiğini belirterek, “Üzülerek söylemek gerekirse; yeterli sponsor desteği göremiyoruz. Harcamaları TMOK bütçesinden karşılamaya gayret ediyoruz. Ülke sporuna büyük katkısı olacağına inandığımız ve geleceğin olimpiyat insanlarını hazırladığımız projeye destek bekliyoruz.” diye konuştu.

Kaymakam Sarı, Belediye Başkanı Çulha, okulun kurucusu Tunç yaptıkları konuşmalarda projeye hayran kaldıklarını, her öğrencinin bu bilgileri edinmesi gerektiğini, yüzyılı aşkın süredir faaliyette bulunan TMOK’un öneminin her geçen gün daha iyi anlaşıldığını kaydederek, Komisyon Başkanı Porsun ile sunucu Sibel Yazgan Tel’e teşekkür ettiler.
Etkinliğe ayrıca İskenderun Milli Eğitim Şube Müdürü Ramazan Dönmez, Arsuz Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Oğuzhan Kılınç, Arsuz Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Keskin, Özel Tek Kampüs Okulları Kurucusu Yılmaz Tunç ve diğer yetkililer de , desteklerinden ötürü plaketleri de takdim edildi.
Yapılan sunumun ardından öğrencilere TMOK Başkanı Uğur Erdener’in imzasının bulunduğu katılım belgeleri de dağıtıldı.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here