Sosyal Destek Programı (SODES), Toplumun dezavantajlı kesimlerinin ekonomik ve sosyal hayata daha aktif katılmalarını sağlamak amacıyla, istihdam, sosyal içerme ve kültür, sanat ve spor alanlarındaki insan odaklı projeleri destekleyen bir programdır.

2017 Yılı SODES 1. teklif çağrı sürecinde ilimizdeki Kamu Kurum ve Kuruluşların, Belediyelerin ve STK’ların Hatay Valiliği SODES Proje Koordinasyon Birimine sunmuş oldukları projelerin Değerlendirme Komisyonunca incelenmesi ve değerlendirilmesi yapılmış, Usul ve Esasların ilgili maddeleri ve ilçelerin önceliği de dikkate alınarak başarılı olan projeler Kalkınma Bakanlığı’na sunulmuştur.

Hatay Valiliği SODES Proje Koordinasyon Birimince Kalkınma Bakanlığına sunulan projelerden İskenderun Türk Kadınlar Birliği Derneği “Hünerli Eller Hünerli Kadınlar” adlı projenin Kalkınma Bakanlığı tarafından onaylandığı ve asil proje listesinde yer aldığı açıklanmıştır.

Hatay Vali Yardımcısı Nursal ÇAKIROĞLU, İskenderun Türk Kadınlar Birliği şube başkanı Canan Gencer, SODES Proje Koordinasyon Birim Sorumlusu Mehmet KOCA ile Proje Koordinatörü Yüksel Köse’nin katılımları ile Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığında Projenin sözleşmesi imzalandı.

Proje ile dezavantajlı 40 kadına Aşçılık ve pastacılık Kurs Eğitimi verileceği belirtilirken, projenin bütçesinin 136 bin TL olup 12 ay süreceği açıklandı.

40 Aşçı Kadına 136 Bin Liralık Proje 40 Aşçı Kadına 136 Bin Liralık Proje

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

13 + four =