Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, sosyal belediyecilik kapmasında bir projeye daha imza attı, SODES Projeleri dahilinde “Arsuz Doğal Taş İşleme Atölyesi” isimli projenin protokolünü imzaladı.

Arsuz Belediyesi tarafından hazırlanan “2017-31-0073” referans numaralı “Arsuz Doğal Taş İşleme Atölyesi” İsimli Proje, 2017 Yılı SODES Projeleri kapsamında Kalkınma Bakanlığı tarafından değerlendirilerek desteklenmeye hak kazandı.

Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha’nın direktifleri doğrultusunda, insan odaklı, çevreci ve şeffaf ve sosyal belediyecilik anlayışıyla ilçeye değer katan Arsuz Belediyesi, çağdaş ve içinde yaşamaktan mutluluk duyulan bir kentin temellerini atmaya devam ediyor. Sosyal belediyecilik bilinciyle yola çıkılarak sunulan proje, Arsuz’da unutulmuş meslek türlerini gün yüzüne çıkarmak, istihdama ve ekonomiye katkı sağlamak, bölge insanının sosyal ve kültürel yaşam, eğitim ve sanat alanlarında bir adım öne çıkarmak amacıyla hazırlandı.

Projenin hayata geçirilmesi için ilk adım olan SODES Finansman Sözleşmesi, T.C Hatay Valiliği SODES Proje Koordinasyon Biriminde Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha ve Hatay Vali Yardımcısı Nursal Çakıroğlu tarafından imzalandı.

Arsuz SODES Projesine Hazır

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

13 + 19 =