“Genç Çok İş Yok” SODES Projesi Sözleşmesi İmzalandı

Sosyal Destek Programı (SODES), Toplumun dezavantajlı kesimlerinin ekonomik ve sosyal hayata daha aktif katılmalarını sağlamak amacıyla, istihdam, sosyal içerme ve kültür, sanat ve spor alanlarındaki insan odaklı projeleri destekleyen bir programdır.

2017 Yılı SODES 1. teklif çağrı sürecinde ilimizdeki Kamu Kurum ve Kuruluşların, Belediyelerin ve STK’ların Hatay Valiliği SODES Proje Koordinasyon Birimine sunmuş oldukları projelerin Değerlendirme Komisyonunca incelenmesi ve değerlendirilmesi, yapılmış, Usul ve Esasların ilgili maddeleri ve ilçelerin önceliği de dikkate alınarak başarılı olan projeler Kalkınma Bakanlığı’na sunulmuştur.

Hatay Valiliği SODES Proje Koordinasyon Birimince Kalkınma Bakanlığına sunulan projelerden Arsuz Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yürütülecek olan ‘GENÇ ÇOK,İŞ YOK” adlı projenin Kalkınma Bakanlığı tarafından onaylandığı ve asil proje listesinde yer aldığı açıklanmıştır.

Hatay Vali Yardımcısı Nursal ÇAKIROĞLU, Arsuz İlçe Kaymakamı Musa SARI, SODES Proje Koordinasyon Birim Sorumlusu Mehmet KOCA ile Arsuz Kaymakamlığı Proje Koordinatörleri Kübra YILDIZ ve Nilgün SAVAŞ’ın katılımları ile Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığında Projenin sözleşmesi imzalanmıştır.

“Genç Çok İş Yok” SODES Projesi Sözleşmesi İmzalandı “Genç Çok İş Yok” SODES Projesi Sözleşmesi İmzalandı

Önceki İçerikİTSO Meclis toplantısında Güncel ekonomi ile ilgili tespitler ele alındı
Sonraki İçerikPamuk Öğrencilerinden Kaymakam Soytürk’e anlamlı ziyaret
Avatar photo
iskenderun haber genel içerik editörüdür. Haber ihbarlarınız veya ilanlarınız için üst menüden bize ulaşın sekmesini kullanın.