Kuzey Irak sınırının sıfır noktasında bulunan Derecik Beldesi kırsalındaki operasyonda Payas Karbeyaz’dan Bilal Türkmen şehit oldu.

GENELKURMAY BAŞKANLIĞI’NDAN AÇIKLAMA

TSK’dan yapılan açıklamada, “16 Kasım 2017 tarihinde Irak kuzeyi Avaşin Basyan bölgesinde bölücü terör örgütü mensupları ile çıkan çatışma sonucunda 2 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 1 kahraman silah arkadaşımız ise ağır yaralanmıştır” denildi.

Açıklamada, “Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır; yaralanan kahraman silah arkadaşımıza acil şifalar dileriz. Türk Silahlı Kuvvetleri asil Türk milletinden almış olduğu güç ile tüm terör örgütleriyle mücadelesine en son terörist etkisiz hâle getirilinceye kadar azim ve kararlılıkla devam edecektir” ifadelerine yer verildi.

PKK’lı teröristlerin roketatarlı saldırısında şehit olan uzman çavuş Bilal Türkmen Hatay’ın Payas ilçesindeki ailesine acı haber ulaştı. Şehit Uzman Çavuş Bilal Türkmen’in şehit olduğu haberini, Karbeyaz Mahallesi’nde oturan ailesine Payas Kaymakamı Polat Kara ve askeri yetkililer verdi. Şehit uzman çavuş Bilal Türkmen’in, yarın, cuma namazının ardından yapılacak törenle son yolculuğuna uğurlanması bekleniyor.

HATAY’A ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

1 YORUM

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

six − 1 =