İskenderun’da Tarihi Eser Kaçakçıları Yakalandı

0
24
tarihi eser 4
tarihi eser 4

İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğünüzce; Halkımızın güven, huzur ve sükûnu başta olmak üzere, gençlerimizin ve çocuklarımızın, kötü ve zararlı alışkanlıklardan (alkol düşkünlüğü, uyuşturucu madde bağımlılığı, suç işleme, kumar ve benzeri kötü ve zararlı alışkanlıklar) korunması amacıyla yürütülen çalışmalar titizlikle ve hassasiyetle sürdürülmektedir.
Bu doğrultuda;

Tarihi Eser ve Sigara Kaçakçılığı Suçu kapsamında 20/10/2017 ile 27/10/2017 tarihleri arasında 4 olay meydana gelmiş olup, söz konusu olaylara yönelik Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Grup Amirliğince gerçekleştirilen başarılı operasyonlar neticesinde toplam 5 şüpheli şahıs yakalanarak hakkında yasal işlem yapılmıştır.

Tarihi Eser Kaçakçılığı ile ilgili değişik figürlerde toplam 55 adet tarihi eser ele geçirilmiş olup, Sigara Kaçakçılığı olayı ile ilgili ise toplam 3460 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirilmiştir.

Narkotik Suçlar kapsamında 20/08/2017 ile 27/09/2017 tarihleri arasında 9 olay meydana gelmiş olup, söz konusu olaylara yönelik Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliğince gerçekleştirilen başarılı operasyonlar neticesinde toplam 14 şahsa işlem yapılarak, toplamda 617 gr. esrar maddesi ve 3 adet uyuşturucu hap maddesi ele geçirilmiştir.

İskenderun’da Tarihi Eser Kaçakçıları Yakalandı İskenderun’da Tarihi Eser Kaçakçıları Yakalandı İskenderun’da Tarihi Eser Kaçakçıları Yakalandı İskenderun’da Tarihi Eser Kaçakçıları Yakalandı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

ten − eight =