İskenderun’da 1150 Adet Tarihi Eser Ele Geçirildi

0
49
kaçakçılık 4
kaçakçılık 4

İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğüne; Halkımızın güven, huzur ve sükûnu başta olmak üzere, gençlerimizin ve çocuklarımızın, kötü ve zararlı alışkanlıklardan (alkol düşkünlüğü, uyuşturucu madde bağımlılığı, suç işleme, kumar ve benzeri kötü ve zararlı alışkanlıklar) korunması amacıyla yürütülen çalışmalar titizlikle ve hassasiyetle sürdürülmektedir.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Grup Amirliğince, Göçmen Kaçakçılığı ve Tarihi Eser Kaçakçılığı Suçu kapsamında 13/10/2017 ile 15/10/2017 tarihleri arasında meydana gelen 2 olaya yönelik başarılı bir operasyon gerçekleştirilmiş olup, söz konusu operasyon neticesinde toplam 4 şüpheli şahıs yakalanarak, hakkında yasal işlem yapılmıştır.

Tarihi Eser Kaçakçılığı ile ilgili değişik figürlerde toplam 1150 adet tarihi eser ele geçirilmiş olup, Göçmen Kaçakçılığı olayı ile ilgili ise toplam 16 yabancı uyruklu göçmen yakalanmıştır. Göçmenler sınır dışı edilmek üzere İl Göç İdaresi ve Geri Dönüşüm Merkezine sevk edilmiştir.

İskenderun’da 1150 Adet Tarihi Eser Ele Geçirildi İskenderun’da 1150 Adet Tarihi Eser Ele Geçirildi İskenderun’da 1150 Adet Tarihi Eser Ele Geçirildi İskenderun’da 1150 Adet Tarihi Eser Ele Geçirildi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

3 × 3 =