İskenderun Korunmaya Muhtaç Çocuklara Yardım Derneği, Anıtkabir’de

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ve Gençlik Haftası kutlamaları kapsamında İskenderun Korunmaya Muhtaç Çocuklara Yardım Derneği bünyesindeki liseli gençler için Nevşehir ve Ankara turu düzenledi. Grup, önce Ürgüp-Göreme ardından daha Anıtkabir’i ziyaret etti.

Geziye gidecek olan grup, 18 Mayıs akşamı 21.00’de İskenderun Korunmaya Muhtaç Çocuklara Yardım Derneği binasında toplanarak yola çıktılar. Sabah erken saatlerde Nevşehir’e ulaşan grup, Güvercinlik Vadisi ile Nevşehir turuna başladı.

Tur programı kapsamında gençler, Asmalı Konak, Temenni Tepesi, Üç Güzeller Uçhisar, Uçhisar Kalesi, Güvercinlik Vadisi Derbent Vadisi Göreme açık hava müzesi Avanos, Paşabağı, Zelve, Çavuşin ve daha birçok turistik noktaları gezdiler. Bol bol anı fotoğrafı çektiren gençler, Ürgüp Göreme’ye hayranlıklarını gizleyemediler. Nevşehir gezisinin ardından ertesi gün, İskenderun grubu, Ankara Anıtkabir’e gitmek üzere yola çıktı.

Gezinin Ankara durağında ise Anıtkabir’e giden İskenderun Korunmaya Muhtaç Çocuklara Yardım Derneği bünyesinde liseli gençleri, Türkiye Cumhuriyeti’nin büyük lideri Mustafa Kemal Atatürk’e derin saygı ve hayranlıklarını dile getirdiler.

Anıtkabir’in Aslanlı Yol’u, Tören Meydanı ve Atatürk’ün Mozolesini ziyaret eden İskenderunlu Gençler, Türk Kurtuluş tarihinin gözler önüne serildiği Müze’yi ilgi ve heyecanla gezip inceledi. İki günlük gezi turunda gönüllerince vakit geçiren İskenderunlu gençler, ülkemizin değerlerini yerinde görmekten dolayı mutlu olduklarını dile getirdiler.

Gezi için Hatay Büyükşehir Belediyesi otobüs kiraladı, Naciye Düzen Anaokulu ve Dr. Gani Bahadırlı Anaokulu’nun öğretmenleri kahvaltı kumanyalarını, Doğan Kuaför’ün sahibi Doğan Çam’ın da bağışlarıyla gençler kendilerine çeşirli hediyelik ürünler satın aldılar. Gençlerin deyimi ile “rüya gibi bir tur olarak tanımladıkları, Ürgüp – Göreme ve Ankara Anıtkabir ziyaretinde; Dernek Başkanı Zeynep Çakmaklı, Kurucu üye Serpil Korkmaz, Yönetim Kurulu üyeleri; İlhan Duraltı, Suzan Bıçakcı, Dilek Şencan da gençlere eşlik etti.

İskenderun Korunmaya Muhtaç Çocuklara Yardım Derneği, Anıtkabir’de İskenderun Korunmaya Muhtaç Çocuklara Yardım Derneği, Anıtkabir’de İskenderun Korunmaya Muhtaç Çocuklara Yardım Derneği, Anıtkabir’de İskenderun Korunmaya Muhtaç Çocuklara Yardım Derneği, Anıtkabir’de İskenderun Korunmaya Muhtaç Çocuklara Yardım Derneği, Anıtkabir’de İskenderun Korunmaya Muhtaç Çocuklara Yardım Derneği, Anıtkabir’de

Önceki İçerikSanayici Feyruz Bağırsakçı kabri başında anıldı
Sonraki İçerikHatay’ın En Güzel Balkonu Gün Yüzüne Çıkıyor