Belen’de “Kardeşlik İftarı Buluşması” Etkinliği Düzenlendi

Belen Kaymakamlığı, Belediyesi ve Uluslararası Göç Örgütü (IOM) işbirliğinde, ilçede geçici olarak barınmakta olan Suriyeli vatandaşlar ile ilçede ikamet eden yerli nüfusu bir sofrada buluşturmak amacıyla “Kardeşlik İftarı Buluşması” Belen Atatürk Parkında düzenlendi.
Kardeşlik İftarı Buluşması’na Kaymakam Abdulaziz AYDIN, Belen Belediye Başkanı Adnan VURUCU, Uluslararası Göç Örgütü (IOM) Hatay Saha Koordinatörü Cemil CARCAR ile Erişim Projesi Takım Lideri Ekin EKİCİ, İlçe Müftüsü Adem CANKURT katıldı. Yemek öncesi Suriye uyruklu bir misafir tarafından Kur’anı Kerim tilaveti, akabinde Kanuni Sultan Süleyman Camii İmam Hatibi Hasan ŞAHAN’ın yemek duası ile başlayan program, yemek sonrası duanın yapılması ile devam etti.

Takım Lideri Ekin Ekici’nin yaptığı açılış konuşmasının akabinde Belediye Başkanı VURUCU bir konuşma yaparak; organizasyona katkılarından dolayı Kaymakam AYDIN’a ve IOM yetkililerine teşekkür ederek, bu aziz milletin ecdattan aldığı kültür ve mirası bugün ülkemizde devam ettirdiğini görmekten gurur duyduğunu, bu milletin ensar olduğunu, birlik ve beraberliğimizi bozmadan kardeşçe yaşamaya devam edeceğimizi ifade etti. Konuşmasının ardından organizasyona yapmış olduğu katkılardan dolayı IOM Hatay Saha Koordinatörü Cemil CARCAR’a teşekkür ederek çiçek takdiminde bulundu. Ramazan ayının ruhuna uygun olarak Belen’de yaşayan misafirler ile iftar sofrasında buluşturulan vatandaşların Kardeşlik duygularının pekiştirildiği “Kardeşlik İftarı Buluşması” etkinliği, çocuklar için hazırlanan tiyatro gösterilerinin izlenmesi ile sona erdi.

Belen’de “Kardeşlik İftarı Buluşması” Etkinliği Düzenlendi Belen’de “Kardeşlik İftarı Buluşması” Etkinliği Düzenlendi Belen’de “Kardeşlik İftarı Buluşması” Etkinliği Düzenlendi

Önceki İçerikHatay’da Kandil Simidi Geleneği Devam Ettiriliyor
Sonraki İçerikTürküler kardeşçe Arsuz’da söylenecek
iskenderun haber genel içerik editörüdür. Haber ihbarlarınız veya ilanlarınız için üst menüden bize ulaşın sekmesini kullanın.