İSTE’li sporcular bilek güreşinde de iddialı

0
22
2 4
2 4

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE), takım sporlarında sergilediği başarılarına bireysel sporlarda da başarı eklemeye devam ediyor. Antalya’nın Kemer ilçesinde düzenlenen Türkiye Üniversitelerarası Bilek Güreşi Şampiyonası’na katılan İSTE Elektrik-Elektronik Mühendisliği Öğrencisi Cengizhan Başar; Şeyh Edebali, Akdeniz, Karabük ve Dumlupınar üniversitelerini temsil eden rakiplerini eleyerek Türkiye 6.sı oldu. İSTE Makine Mühendisliği Öğrencisi Muhammed Ali Delibalta ise; Şeyh Edebali, Celal Bayar, Harran ve Hacettepe üniversitelerinden gelen rakiplerini eleyerek Türkiye 8.liği derecesini elde etti.

Antalya’nın Kemer ilçesinde düzenlenen şampiyonaya 61 üniversiteden 527 sporcu katılırken, ilk 10’da iki derece alan İSTE’li sporcular İskenderun Teknik Üniversitesi’nin bireysel sporlardaki başarılarına bir yenisini daha eklediler.

Türkiye Üniversitelerarası Bilek Güreşi Şampiyonası’nda İskenderun Teknik Üniversitesi’ni temsil eden öğrencileri yürekten kutladığını ifade eden İSTE Spor Koordinatörü Öğretim Görevlisi Sıtkı Kahvecioğlu: “Takım sporlarındaki başarıların ardından öğrencilerimiz Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonası’nda da ilk 10’a girerek aldıkları başarılı sonuçlarla Üniversitemizi başarıyla temsil ettiler. Bu başarılar göğsümüzü kabartırken, yeni başarılar için de ayrıca motivasyon sağlıyor. İSTE olarak üniversitelerarası sporlarda daha başarılı sonuçlar almak için çalışmaya devam edeceğiz” diyerek düşüncelerini dile getirdi.

İSTE’li sporcular bilek güreşinde de iddialı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

15 − 2 =