İskenderun Belediyesi Kursiyerlerinden Yılsonu Sergisi

0
16
Bekbele Kadın Kültür Sanat ve Eğitim merkezi 3
Bekbele Kadın Kültür Sanat ve Eğitim merkezi 3

İskenderun Belediyesi Kültür Müdürlüğüne bağlı Bekbele Kadın Kültür Sanat ve Eğitim merkezi kursiyeri tarafından yılsonu sergisi açıldı.

Bekbele’de düzenlenen serginin açılışına Kültür Müdürü Mehmet Söylemez,Halk Eğitim Merkezi eğitmenleri,kursiyerler ve davetliler katıldı.

Sergi açılışı öncesinde bir konuşma yapan Söylemez, serginin açılmasında emeği geçenleri kutlayarak,” “Sergide birbirinden güzel eserleri görüyoruz. Gerçekten el emeği ve göz nuru ile yapılan işler bunlar. Tüm kadınlarımızı sabırlarından ve böyle güzel eserlerden yaptıklarından dolayı kutluyorum. Kursiyerlerimizin emekleri bizim için çok kıymetli. Bir yıl boyunca çok emek vererek güzel eserler meydana getirmişler. Hepsini yürekten kutluyorum” diye konuştu.

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil ise yaptığı açıklamada,” Kadın Kültür Merkezlerinde çeşitli kursların düzenlediğini belirterek,” Kursiyerler yıl boyunca hazırladıkları el işi ürünleri sergiliyorlar. Bu tür organizasyonlar el sanatlarının yaşatılmasına, gelecek nesillere aktarılmasına vesile olacaktır. Kadın kültür merkezlerinin çalışmalarına katılan hanımlarımıza böylesine güzel bir sergiyi açtıkları için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İskenderun Belediyesi Kursiyerlerinden Yılsonu Sergisi İskenderun Belediyesi Kursiyerlerinden Yılsonu Sergisi İskenderun Belediyesi Kursiyerlerinden Yılsonu Sergisi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

eighteen + 8 =