Eğitim gören Suriyeli öğrencilerin yıl sonu etkinliği yoğun ilgi gördü

0
13
MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK 9
MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK 9

İskenderun Mesleki Eğitim Merkezinde bulunan Al Avde Gem öğrencilerinin hazırladığı etkinlikte, Mesleki Eğitim merkezine devam eden Türk çıraklar ve Gem de eğitim gören Suriye’li öğrencilerin hazırladıkları gösteriler ilgi ile izlendi.

İstiklal Marşı okuma yarışmalarında birinci gelenlere çeyrek altın, 2.lere 1 gram altın, 3.lere ise 50 TL para ödülü verildi. Yarışmalarda Mesleki Eğitim merkezi birincisi kuaför 2 A’dan Buket Gül olurken, 6. Sınıftan berber Metin Ekinci ikinci ve 2 B’den Kantin Sabriye Yalçın ve Kuaför 2 B’den Havva Açıkgöz dereceye girdiler. Programın açılış konuşmasını yapan İskenderun Mesleki Eğitim Merkez Müdürü Yusuf Yıldırım; “Kurumumuzda 520 civarında çırak ve usta eğitim görmektedir. Mesleki Eğitim Merkezi olarak sanayi esnaflarına çırak ve usta yetiştirmelerini sağlıyoruz. Şu ana kadar 10 bin kalfalık belgesi, 8 bin ustalık belgesi verildi. Kurumumuzda Milli bilinci geliştirmek amacıyla İstiklal Marşı okuma yarışması düzenlendi. Bu akşam dereceye giren öğrencilerin okuyacakları İstiklal Marşı, şiir ve gösterile ilgiyle izleyeceğinizi umut ediyoruz. Öğrencilerimizin yetişmelerinde emeği geçen tüm eğitmenlerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

Etkinliğe katılan Payas Kaymakamı ve İskenderun Kaymakam vekili Hakan Kılınçkaya ise; “Sizlerin sevinçlerinize ortak olmak için buradayız. Sizler burada Türk dilini de öğreniyorsunuz. İnşallah yakın zaman da meslek sahibi de olacaksınız. Biz Türk milleti olarak sizleri bağrımıza bastık, ekmeğimiz, hanelerimizi, sizlerle paylaştık. Çünkü siz bizim kardeşimizsiniz. Bizler Sizleri ülkemizde misafir ediyoruz. Burada hep birlikte kardeşçe yaşıyoruz” dedi. İskenderun Mesleki Eğitim Merkezinde bulunan Al Avde Gem öğrencilerinin hazırladığı gecede konuşmaların ardından ödül törenine geçildi. İstiklal Marşını okuma yarışmasında 1. Besar Mahsen olurken Delal Hişşan 2. Abdurrahim Mahsan’da 3.lüğü elde ettiler. İstiklal Marşı okuma yarışmalarında birinci gelenlere çeyrek altın, 2.lere 1 gram altın, 3.lere ise 50 TL para ödülü verildi. Yarışmalarda Mesleki Eğitim merkezi yarışmasında dereceye giren, birinci kuaför 2 A’dan Buket Gül olurken, 6. Sınıftan berber Metin Ekinci ikinci ve 2 B’den Kantin Sabriye Yalçın ve Kuaför 2 B’den Havva Açıkgöz dereceye girdiler.

Türk öğrencinin kuaför 2. Sınıf çırak öğrencinin ödülünü ilçe Milli Eğitim müdürü Mehmet Tuğrul takdim ederken, AlAvde geçici eğitim gören Suriyeli öğrenciye ise Payas Kaymakamı İskenderun Kaymakam vekili Hakan Kılınçkaya verdi. 2. Ve 3.lere ödüllerini İlçe Milli eğitim Şube müdürleri verdi. İskenderun Mesleki Eğitim Merkezince düzenlenen İstiklal Marşı okuma yarışmasında birinciliği elde eden Baser Mahsan, coşku ile okuduğu istiklal marşını Suriyeli aileler de ayakta alkışladılar. Programda Suriyeli öğrencilerinin okudukları ilahi, türkü ve tiyatro gösterileri ilgi ile izlendi. Programın sonunda ise AlAvde müzik öğretmenine, kurum müdürü Yusuf Yıldırım’a Al Avde koordinatörünce teşekkür belgesi takdim edildi.

Eğitim gören Suriyeli öğrencilerin yıl sonu etkinliği yoğun ilgi gördü Eğitim gören Suriyeli öğrencilerin yıl sonu etkinliği yoğun ilgi gördü Eğitim gören Suriyeli öğrencilerin yıl sonu etkinliği yoğun ilgi gördü

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

twenty + 10 =