Hbb Ekipleri, Trafik Kuralları Hakkında Çocukları Bilgilendirdi

Trafik Haftası nedeniyle Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) Ulaşım Daire Başkanlığı, ilçe Jandarma personelleri ve ilçe emniyet görevlileri ile birlikte çocukları bilinçlendirmek adına etkinlik düzenledi. Trafik kurallarının konu alındığı etkinlikte, trafikte bilinçli hareket etmenin önemine değinildi.

Trafik kurallarının önemine dikkat çekmek amacıyla İskenderun ilçesine bağlı Hacı Pervin Tosyalı Çocuk Evleri öğrencileriyle bir araya gelen HBB ekipleri, bilinçlendirme etkinliği gerçekleştirdi.

Çocuk evi sakinleri, farkındalık yaratmak anlamında tasarlanan simülasyon aracıyla emniyet kemerinin hayati önem taşıdığını uygulamalı olarak öğrendi. Çocuklara trafik kurallarına uymanın önemini de anlatan yetkililer, yollarda güvenliğin sağlanması adına emniyet kemerinin ve trafik kurallarına uyulmasının büyük önem arz ettiğine vurgu yaptı.
HBB Ulaşım Dairesi personelleri, trafik haftası etkinlikleri kapsamında Hacı Pervin Tosyalı Çocuk Evleri öğrencilerine balon, boyama kitabı- boya kalemleri, not defteri, tişört ve ayna gibi hediyeler dağıttı.

Hbb Ekipleri, Trafik Kuralları Hakkında Çocukları Bilgilendirdi Hbb Ekipleri, Trafik Kuralları Hakkında Çocukları Bilgilendirdi Hbb Ekipleri, Trafik Kuralları Hakkında Çocukları Bilgilendirdi

Önceki İçerikArsuz ve İskenderun’da Elektrik Kesintisi Olacak
Sonraki İçerikMPS Hastalığına Yakalanan Dörtyol’lu Elif Sema Yardım Bekliyor